Çarşamba, Şubat 24, 2021
Ana Sayfa Yaşam İstanbulkart'ınızı Hes Kodunuzla Eleştirmek İçin Son Tarih 15 Ocak

İstanbulkart’ınızı Hes Kodunuzla Eleştirmek İçin Son Tarih 15 Ocak

-

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde büyükşehirler için ulaşım kartlarına Hes kodu tanımlanması zorunlu hale getirildi. İstanbulkart’ınızı Hes koduyla eleştirmek için son tarih 15 Ocak! İstanbulkart’ınızı 15 Ocak’a kadar Hes kodunuzla eleştirmeniz gerek. Hala eşleştirme yapmadıysanız acele edin!

İstanbulkart’a Hes Kodu Yüklemek Neden Önemli?

Hes kodlarının ulaşım kartlarına tanımlanması salgınla mücadelede büyük bir önem taşıyor. Bu sayede virüsün yayılım hızının düşürülmesi hedefleniyor. Hes kodları yüklendikten sonra Sağlık Bakanlığı’nca İBB’ye iletilecek olan tanısı konmuş Covid-19 taşıyıcılarının veya bu kişilerle temasta olanların kişiselleştirilmiş İstanbulkart’ları askıya alınarak, hasta ya da temaslıların toplu taşıma kullanımının önüne geçilecek.

İzolasyonda Olması Gerekenler Dışardaysa Raporlanacak

Tanılı ya da temaslı olup izolasyonda olması gerektiği halde şehir içi toplu ulaşım araçlarını kullanmaya çalışanlar da İçişleri Bakanlığı’na raporlanacak.

İBB şehir içi toplu ulaşım faaliyetleri için kullanılan henüz kişiselleştirmemiş durumda olan Anonim İstanbulkartların kişiselleştirilmesine yönelik çalışmalara başlamış bulunuyor. Bu tip İstanbulkart kullanıcılarına, internet ve mobil uygulama ve kısa mesajlarla yönlendirmeler gönderilecek.

İstanbulkart Hed Kodu ile Nasıl Eşleştirilir?

İstanbulkartınıza Hes kodu yüklemek için öncelikle bu sayfa giriş yapmanız gerekir. “https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/” Ardından sayfada yer alan

İstanbulkart Hes Kodu ile Nasıl Eşleştirilir?
İstanbulkart Hes Kodu ile Nasıl Eşleştirilir?

“T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında toplu ulaşımda HES kodu paylaşımı talep edilmektedir. İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için aşağıdaki bilgileri doldurarak Kaydet butonuna tıklayınız.”

Ayrıca işlem sırasında destek almak isterseniz Alo 153 hattını da arayabilirsiniz.

İstanbulkart’ınızı 15 Ocak’a Kadar Hes Koduyla Eleştirmeniz Gerek

İstanbul’da bugüne dek toplam 34 milyon 260 bin 87 adet İstanbulkart bulunduğu ve sadece yüzde 24’lük bir orana denk gelen 8 milyon 260 bin 87 adedi kişiselleştirildiği biliniyor. Eğer hala İstanbulkart’ınızla Hes kodunuzu eşleştirmediyseniz 15 Ocak’tan sonra İstanbul’da toplu taşıma kullanabilmek için bu işlemi en kısa zamanda yapmanızı öneririz.CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Selo Erol'u Bulup Silahını Doğrultuyor

Seni Çok Bekledim 5. Bölüm 2. Fragmanı Yayında! Selo Erol’u Bulup...

0
Star Tv'nin yeni gözde dizisi Seni Çok Bekledim, 5. yeni bölümüyle 26 şubat cuma günü ekrana gelecek. Dizinin yeni bölümünde; Selo, kendisini tutmaya çalışan Kadir’i...