Magazin Haberleri » Ünlüler » Hazal Kaya: Evliliğin Keyfini Süremedim!
Hazal Kaya Evliliğin Keyfini Süremedim

Hazal Kaya: Evliliğin Keyfini Süremedim!

Hazal Kaya: Evliliğin keyfini süremedim! Ünlü oyuncu Hazal Kaya ile daha önce icralık olduğu Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç arasında yeni bir gelişme yaşandı. Küf kokusu nedeniyle ev sahibi Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç’e ödediği 192 bin lirayı peşin olarak talep eden Kaya, Eylül ayında mahkemeye başvurmuştu. İcra takibi başlattığı Doç. Dr. Genç’in kendisine açtığı tazminat davasına karşılık olarak yeni bir dava açan Hazal Kaya, evliliğinin keyfini süremediğini ifade etti. İşte haberimiz hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar…


Hazal Kaya’yı Yıkan Ölüm!

Hazal Kaya: Evliliğin keyfini süremedim!

Hazal Kaya: Evliliğin keyfini süremedim! Ünlü oyuncu Hazal Kaya ile geçtiğimiz yıl evini kiraladığı Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı.

Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç’e ait Göktürk’te bulunan daireyi kiralayan ve bir senelik ücreti olan 192 bin lirayı peşin olarak ödeyen ünlü oyuncu Hazal Kaya, evde ağır bir küf kokusu farkedince durumu ev sahibine bildirdi.

Ev sahibi Türk – Alman Üniversitesi’nde görevli Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç ile uzlaşamayan Hazal Kaya, bilirkişi aracılığıyla küfü tesbit ettirip kira sözleşmesini feshetti. 192 bin lira tutarındaki bir yıllık kirayı Doç. Dr. Genç’in iade etmemesi üzerine harekete geçen ünlü oyuncu, Eylül ayında İstanbul İcra Müdürlüğü’ne başvurdu.

Doç. Dr. Genç’ten alacağının faiziyle birlikte 230 bin lira olduğunu belirten Hazal Kaya, icra takibi başlattı.

İcra takibi yüzünden mal varlığına haciz konulan Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç, icranın kendisine tebliğ edilmediğini söyleyerek haczi kaldırmıştı.

Ünlü oyuncu ile ev sahib arasındaki icra davası devam ederken Doç. Dr. Genç, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak Hazal Kaya’dan 200 bin liralık tazminat talep etti.

Doç. Dr. Başaran Ruhet Genç’in Ocak ayında açtığı 200 bin liralık tazminat davasına cevap veren Hazal Kaya, karşı bir tazminat davası açtı.

Dava dilekçesinde Hazal Kaya'nın anne olmaya çalıştığı ifade edildi.
Dava dilekçesinde Hazal Kaya’nın anne olmaya çalıştığı ifade edildi.

Hazal Kaya kimdir?

Anne olmaya çalıştığı için hayatındaki tüm stresi çıkarmaya çalışıyor

Ünlü oyuncu Hazal Kaya’nın avukatı, dilekçede şu ifadelere yer verdi:

“Kira bedeline adeta el koyarak müvekkilim ve eşini düğün öncesinde maddi olarak zor durumda bırakan Dr. Genç, müvekkilime ve ailesine yaşattığı zorluklara bir yenisini ekleyerek bir de manevi tazminat davası açmıştır. Dr. Genç, müvekkilimin zararını gidermekle yükümlüdür.

Anne olmaya çalışan ve bu sebeple hayatından stres doğurabilecek tüm olumsuz koşulları çıkartan genç bir kadının yaşadığı olumsuz durumlar, evliliğin keyfini süremeden, en mutlu olması gereken günlerde kendisini ve ailesini maddi manevi yıpratmıştır.”


 

Hakkında Bahar Kanık

Avatar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir