Magazin Haberleri > Kimdir > Hayko Cepkin Kimdir?
hayko-cepkin
hayko-cepkin

Hayko Cepkin Kimdir?

Bugün Doğan Ünlüler


HAYATI HAKKINDA KISA KISA

11 Mart 1978 İstanbul doğumludur. Baba tarafından Yozgat Ermenisi’dir. Liseyi Özel Getronagan Ermeni Lisesi’nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra 2 sene Mimar Sinan Üniversitesi’nde şan ve solfej dersleri almıştır. Farklı yerlerde de enstrüman dersleri aldıktan sonra 1997’de profesyonel anlamda müzik kariyerine başlamıştır. İlk albümü olan ‘Sakin Olmam Lazım’ı çıkardı. Bu çalışmasını demo olarak değerlendiren Hayko ilk albümünü albümleri arasında değerlendirmiyor.

KARİYERİ

Hayko Cepkin, Kurban, Öztürk, Birol Namoğlu, Ogün Sanlısoy, Aylin Aslım, Koray Candemir ve Demir Demirkan gibi isimlerle sahneye çıkmıştır. Beraber çalıştığı bazı isimlerin albüm çalışmalarına da katkıda bulunmuştur. Kısa zamanda geniş kitlelere ulaşmış, birçok klasik eseri yeniden düzenlemiş ve seslendirmiştir. Aynı zamanda evinde kaydettiği parçalarını da hayata geçirme kararı aldı.

2005 yılında ‘Sakin Olmam Lazım’ adlı albümünü çıkardı. 2007 yılında ikinci çalışması olan ‘Tanışma Bitti’yi oluşturdu. Barış Manço, Cem Karaca gibi isimlerin parçalarını seslendirmiştir. Son olarak Ahmet Kaya anısına yapılan çalışmalarda ‘Bir Eksiğiz’ parçasını seslendirmiştir.

Diskografi

Sakin Olmam Lazım (2005)
Tanışma Bitti (2007)
Sandık (2010)
Aşkın Izdırabını… (2012)

2012 – Acayip Hikayeler
2008 – Çocuk
2005 – Balans ve Manevra


2010 – Gecekondu – Konuk Oyuncu/Star Tv
2011 – Extreme-G – Sunucu/CNN Türk
2012 – Acayip Hikayeler – Sunucu/Star TV
2012 – Kulaktan Kulağa – Konuk Sanatçı/Trt Müzik
2014- Arkadaşım Hoşgeldin – Konuk Sanatçı/Kanal D

Hakkında Burcu Hande Kaya

Burcu Hande Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir