Ana SayfaÜnlülerHapsi istenen Berna Laçin'den açıklama geldi!

İlgili Postlar

Hapsi istenen Berna Laçin’den açıklama geldi!

Hapsi istenen Berna Laçin’den açıklama geldi! Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “İdam çözüm olsaydı, Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı!” şeklinde ifadelere yer vermesi ile ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama’ suçundan hakkında hapis istemi ile dava açılan Berna Laçin, konu hakkında açıklama yaptı. Laçin, “Benim için çok anlamlandırabileceğim bir şey değil.” dedi. Detaylar haberimizde…

Sıcak gelişme: Berna Laçin hakkında hapis istemiyle dava açıldı!

Berna Laçin’in ‘Medine’ paylaşımının yankıları devam ediyor

Ünlü sunucu ve oyuncu Berna Laçin, geçtiğimiz aylarda yaşanan ‘idam’ tartışması sırasında kendi fikrini beyan etmek adına sosyal medya hesabından bir paylaşım yapmıştı. Laçin, paylaşımında “İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı! Konuşturmayın şimdi beni! Bırakın artık bilim insanları, nörologlar,psikiyatrlar, psikologlar,toplum bilimciler ,hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez!” şeklinde ifadeler kulanmıştı.

Berna Laçin kimdir?

Berna Laçin’e hapis istemi

Berna Laçin’in paylaşımında kullandığı ifadelerde geçen ‘Medine’ ile ilgili kısım nedeniyle hakkında ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama’ suçundan bir yıla kadar hapis istemi ile dava açılmıştı.

Hukuken baktığımda yazdığımın suçla ilgisi yok

Berna Laçin, hakkında hapis istemi ile ilgili dava açılması haberlerinin ardından konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Sözcü’ye konuşan Berna Laçin, “Benim için çok anlamlandırabileceğim bir şey değil, hukuken baktığımda da yazdığımın suçla ilgisi yok. Açsınlar dava, ben çok rahatım. İnsanda haklılığın verdiği bir rahatlık oluyor. Gerçekten gereksiz de bir şey. Anlamıyorum da. Beni endişenlendiren bir şey de değil.” dedi.

Ünlü sunucu, yaptığı paylaşımın ardından gelen tepkiler üzerine yine sosyal medya hesabından bir açıklama yapmış ve kendini şu şekilde ifade etmişti: Dinle ilgili tek kelime etmedim, niye tutup kendi dinime laf edeyim zaten! Medine deyince neden sadece İslam geliyor aklınıza! Bir Arap şehri orası ve günümüzde bir toplumsal düzeni var! İsveç’le ilgili bir şey desek Hristiyanlara mı laf etmiş oluyoruz! Şehirler ayrı içindeki kutsalları ayrı! Kutsal olan Araplar değil, orası bizim değil biz de Arap değiliz! Aynı cümle içinde İslamiyet ile bu kadar küfrü beraber kullanmak da nasıl bir Müslümanlık anlamadım! Hem ayıp hem günah! İslamiyetle söylediğimin uzaktan yakından ilgisi yok! Net! Meseleyi oraya çekmeye çalışmak kötü niyettir, bu da net! Çocuklar ölmesin noktasında bile buluşamıyoruz ya günahın büyüğü asıl orda! İslamiyet ile ilgili tek kelime etmedim, kendi dinime niye laf edeyim!Deli miyim! Medine’yi bir şehir olarak söyledim! İçindeki kutsalı ayrı şehirlerin bugünki toplum düzeni içinde yaşayanlar ayrı! Medine’de yaşayan Arapları kutsal saymak nasıl bir anlayış! Art niyetin de böylesi! Yani şunu açıklamak bile o kadar saçma ki! Siz benim ne zaman herhangi bir inanç ile ilgili tek sözümü duydunuz ! Ayıp vallahi ayıp! Hem ayıp hem günah! Kavga ve kötülükten beslenen bir grup var Allah aşkına şeytana uymayın! Bırakın bir huzurlu yaşayalım ya Neyse normalde hiç takmam ve anlatmaya da bu kadar çabalamam, isteyen istediğini anlar! Ama inançlar benim hassas konum. Hiçbir din ve inanç ile ilgili fikir dahi yürütmedim hayatımda! Anlayan anladı, kalın sağlıcakla!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler