Pazartesi, Eylül 27, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Haluk Levent' in "Elfida" Paylaşımını Okuyanlar Gözyaşlarını Tutamadı...

Haluk Levent’ in “Elfida” Paylaşımını Okuyanlar Gözyaşlarını Tutamadı…

-

Son dönemlerde pekçok yardım kampanyasında adını hep duyduğumuz ünlü sanatçı Haluk Levent, geçtiğimiz haftalarda her konserinde mutlaka söylediği “Elfida” adlı şarkısının o hüzünlü anısını anlatmıştı. Usta sanatçı, parçanın hikayesine kaynağı olan küçük Beyzanur’un vefatının 15. yıldönümü dolayısıyla duygu yüklü bir mesaj yayımladı. Haluk Levent, kullandığı cümlelerle tüm takipçilerini gözyaşlarına boğdu. İşte Detaylar…Haluk Levent’ in “Elfida” Paylaşımını Okuyanlar Gözyaşlarını Tutamadı…

Haluk Levent, “Polemikleri bitirmek için bunu paylaştım. Bu konuya açıklık getirmek istedim” demişti ve bugünkü paylaşımında ise 15 yıl evvel hayata gözlerini yuman minik Beyzanur adlı kız çocuğunu andı. Usta sanatçı, “Bugün yıl dönümün. Tam 15 yıl olmuş seni yitireli. Beyza’m, güzelim! Hep aklımda kalacaksın! (Elfida)” paylaşımını yaptığında sanatçının bu paylaşımı takipçilerini alt üst etti.

İşte Haluk Levent’ in “Elfida” Paylaşımı…

Haluk Levent' in "Elfida" Paylaşımı
Haluk Levent’ in “Elfida” Paylaşımı

Haluk Levent Elfida’ nın Hikayesini Anlattı…

Haluk Levent, Twitter hesabında ‘Elfida’ adlı parçasının hikayesini şöyle paylaşmıştı;

“Son dönemlerde Elfida şarkısı üzerinden çok konuşuldu. Polemiklere girildi. Hala Twitter’da Elfida’nın bir genç kız olduğu vs. türlü türlü şeyler söyleniyor. Bu konuya açıklık getirmek istedim. Birincisi Elfida ismi sonradan verilmiş bir isim. Adı Beyzanur kızımızın. 4 yaşlarındayken tanıştım bu kızımızla. Babası Murat Çelik bir emekçiydi. Kızın amansız hastalıkla mücadele için Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ‘ne gidiyordum. Doktorlarla görüşüyordum. Detayları burada anlatmak istemiyorum ama çok uğraştık….

“Elfida Beyzanur İsimli Bir Kız Çocuğu İçin Kaleme Alınmış…”

…Bir gün doktorların odasındaydım ve doktorlardan biri bana dedi ki: ‘Haluk Bey, bu kızı gözden çıkartın.’ Yanımda da müzisyen arkadaşım Emrah Aydoğdu var. Emrah, ‘Gözden çıkarılan kadın anlamı Osmanlıca’da Elfida.’ dedi. Belki tam birebir anlamı olmuyordu ama bir kavram olarak çok uyuyordu. Tabii biz birbirimize sarılıp ağladık. Gerçekten Beyzanur’u çok seviyordum….

“O Zamanlar 8 Yaşındaydı”

….Ve oturdum şarkıyı yazdım. Sevgili Emrah Aydoğdu da elinden geleni yaptı. Sözlerinde düzenlemeleri yaptık ve Ömer Faruk Güney’in de müziği vardı. Bu şekilde Beyzanur’un son günlerinde ona şarkıyı söylüyordum ama kendisi olduğunu bilmiyordu Elfida olarak biliyordu. Tabii küçük bir çocuktu son zamanlarında 8 yaşındaydı…..

….O dönem de şirketlerim batmış, sözlerdeki Omzumda iz bırakma yüküm dünyaya yakın şunu ifade etmek içindi. Ya zaten dünya kadar batmışım, sıkıntılıyım, Beyza’cığım ne olur bari sen gitme demek içindi. O sözlerdeki yüzyıllardır sarılmamış kolların cümlesi, anne ve babası gece gündüz nöbetteydiler. Beyzanur’un kırılganlığından hasta yatağından dolayı sarılamıyorlardı. Gerçekten sarılabildiklerini görmedim. Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu sözleri ise Beyzanur’un gerçekten hep yağmurlu gözleri vardı hayata tutunmaya çalışan…

“Adını Elfida Koyun.” Dedim…

…..O dönemde hastane personeline Bakırköy’de bir konser verdim. Beyzanur’a iyi baksınlar diye onların gecesine katıldım. O gece evden başka bir yere kaldırılan Beyzanur’u kaybettik. Ardından anne ve babasından rica ettim. Yıllardır Beyzanur’un babasıydınız. Evet kızımızı kaybettik. Lütfen bir çocuk daha yapın dedim. Aradan bir yıl geçti beni aradılar. Haluk Abi bir kız çocuğumuz oluyor. “Adını Elfida koyun.” dedim ve kızları oldu. Adı Elfida. Şu anda o Elfida belki de 8-9 yaşlarında ve bir okulda okuyor. Ablasının ismini taşıyor…….

“Ailesi Beni aradı, Çok Özür Diledim.”

…..Bu şarkıyı o dönemlerde söylerken birçok kişi söyledi. Ben bu şarkıyı ticari amaçla kullanmak ve vermek istemedim ve vermedim de. Bu başka bir şeydi. Bir Akdeniz Akşamları faciası daha yaşamak istemiyordum. Biliyorsunuz Akdeniz Akşamları muazzam bir şarkıdır aslında. O dönemin bir öyküsüdür ama herkes okuya okuya artık içimizden gelmeyecek hale geldi. Elfida’nın öyle olmasını istemiyordum o çok özel bir şarkıydı ama ben yurtdışındayken benim bilgim dahilinde olmadan Ankara’ dan bir müzisyene verilmiş şarkı. Çok üzüldüm ve kızdım. Ailesi beni aradı, çok özür diledim. Vermeme kararı aldık şarkıyı. Burada ailesinin de çok mücadelesi oldu Beyzanur ile ilgili ve tekrar hayata döndürülmesiyle ilgili. Onların acılarını hep paylaşmaya çalıştım. Kısacası Elfida’nın öyküsü bu. Başka hiçbir öyküsü yok. Net, düz, sade…”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Hünkar Adam'dan Dağları Delip Su Getirmesini İstiyor

İçimizden Biri 4. Bölüm 1. Fragmanı Yayında! Hünkar Adam’dan Dağları Delip...

0
Show Tv'nin yeni gözde dizisi İçimizden Biri, 3. bölümüyle ekrana geldi. Dizinin yayınlanan yeni bölümünde; Adam, Hünkar'ın gözüne girmek için Hünkar'ın tüm isteklerini yerine...
MasterChef 5. Haftanın Elenen Yarışmacısı Kim Oldu

MasterChef 5. Haftanın Elenen Yarışmacısı Kim Oldu?