Ana SayfaKültür ve SanatFilmlerHababam Sınıfı Yeniden Çekiliyor!

İlgili Postlar

Hababam Sınıfı Yeniden Çekiliyor!

Rıfat Ilgaz’ın eserinden beyazperdeye uyarlanan ‘Hababam Sınıfı’ yeniden çekiliyor. Hann Media’nın yapımcılığında Mars CGV işbirliğiyle çekilecek filmi Doğan Can Anafarta yönetecek. 1975’te efsane filmin oyuncuları gazete ilanı ile seçilmişti. Yeni filmin oyuncu kadrosu için ise de sosyal medyada ilan verilecek. Yönetmen Doğan Can Anafarta, şöyle konuştu: “Hababam ruhunu vermenin temeli; kardeşlik duygusunu yakalayabilmek. Orijinal filmin gittiği yoldan giderek rol almak isteyen herkese bir şans vermeye karar verdik. Yeni filmin karakterlerini sosyal medya ilanı ile tanınmamış insanlar arasından seçeceğiz.” şeklinde açıklama yapılmıştı bu açıklamanın devamıda geldi…

Türk sinemasının unutulmaz serisi “Hababam Sınıfı” yeniden çekiliyor. Altan Erkekli’nin “Mehmet Hoca” olarak kamera karşısına geçtiği filmin çekimleri geçen hafta başladı.

BKM Tiyatro, Yıllar Sonra “Hababam Sınıfı” ile Güldürmeye Devam Ediyor…

Orijinal serideki gibi mizah ve duygusallığı harmanlayacak.

1975 yılında Ertem Eğilmez’in yönetmenliğinde seyircilerle buluşan ve Yeşilçam’ın en unutulmaz serilerinden olan “Hababam Sınıfı” yeniden çekiliyor. Yönetmenliğini “Biz Size Döneriz” ve “Damat Takımı” gibi komedi filmleriyle adını duyuran Doğa Can Anafarta’nın üstlendiği yeni nesil “Hababam Sınıfı Yeniden”in çekimlerine geçen hafta Moda’daki Kadıköy Lisesi’nde başlandı. 2019 yılında vizyona girecek filmde, müdür muavini Mehmet Hoca’yı Altan Erkekli, okul müdürünü ise Osman Alkaş canlandırıyor. Çekimleri 6 haftada tamamlanacak film, tıpkı orijinal serideki gibi mizah ve duygusallığı harmanlayacak. Ancak yapımcılar, bunun önceki Hababam filmlerinden farklı olduğunu özellikle vurguluyor: “Bu film eski Hababam’lardan farklı. O filmlerde olan karakterler burada birebir yok. Sadece yakışıklı Damat Ferit olarak Yusuf Çim’in karakteri yakın ancak birçok karakter aynı değil.”

Adına yakışır bir iş!

Yönetmen Doğa Can Anafarta ise proje hakkında şunları söyledi: “Yıllar sonra yeni karakterlerle, yeni bir jenerasyona, yeni bir dil kullanarak Hababam ruhunu vermenin ilk temeli, bu kardeşlik duygusunu tekrar yakalayabilmek. Yeni oyuncu grubuna bu yüreği aşılayıp, nostaljik görüntülerle modern dünyayı birleştireceğiz. Efsane bir oyuncu kadrosunun yeniden çevriminde rol alacak, cesur ve yetenekli arkadaşlar ile yola çıkıyoruz. Bizlerin ilk üçlemeyi hayranlıkla andığımız gibi, bizden sonraki nesillerin de arkasından övgüyle konuşacağı, ‘Hababam’ ismine yakışır bir iş yapmak için ekip olarak çok heyecanlı ve istekliyiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler