Ana SayfaYaşamGüzel Giyinmek İsteyen Kadınlara Harika Öneriler

İlgili Postlar

Güzel Giyinmek İsteyen Kadınlara Harika Öneriler

Güzel gözükmek isterken komik duruma düşmek, şıklıkla lüksü karıştırmak, mekana, yaşa uygun kıyafet seçememek kadınların en büyük korkusu.

Ancak güzel ve şık görünmek o kadar da zor değil. Biraz dikkat biraz da küçük dokunuşlarla hem şık ve alımlı olabilirsiniz. Moda ve Stil Danışmanı Asil Çağıl, kadınların yaptığı en büyük giyim yanlışlarını sıraladı ve çözüm önerilerini sundu.

YERİNE GÖRE GİYİNMEMEK

Şık bir partiye salaş bir pantolonla, bir sokak festivaline gece kıyafetiyle katılmamalısınız. Eğer rahatlığınızın ön planda olacağı bir aktiviteye katılıyorsanız, kıyafetinizi buna göre seçmeye özen göstermelisiniz.

ABARTILI GİYİM

Kombininizde her zaman öne çıkan tek bir parça olmalı, diğerleri de o parçayı tamamlamalı. Eğer kıyafetleriniz aksesuarlarınız saç ve makyajınız aynı oranda dikkat çekiyorsa, abartılı giyiminiz sizi şık olmaktan uzaklaştıracaktır.

TONLARI TUTTURAMAMAK

Renk uyumu konusunda takıntılı olabilirsiniz ama eğer tonları tutturamayacaksınız, boşverin. Hatta bugünlerde bütün modacılar renk uyumunun çok demode olduğunu söylüyor. Renk uyumundan çok daha önemli detaylar var…

TAYTI DOĞRU ŞEKİLDE GİYMEMEK

Taytlar birkaç sezondur çok moda ancak eğer bacaklarına yeterince güvenmiyorsanız, taytı, başka parçalarla da birleştirebilirsiniz. Taytları uzun tunikler ve topuklu çizmelerle kombinleyerek çok daha tarz ve hoş görünebilirsiniz.

BEYAZ ÇİZMELER

Modanın duayenleri beyaz, topuklu çizmelerin bir kadını bayağılaştırmaktan başka bir işe yaramadığını söylüyor. Siz de onlara kulak verin ve eğer böyle bir çizmeniz varsa, hemen ondan vazgeçmenin yollarını bulun.

VÜCUTLA ORANTISIZ AKSESUARLAR

Çok zayıf ve minyonsanız çok büyük çantalardan kaçınmalısınız. Küçük omuz çantaları ya da el çantaları size çok yakışacaktır. Eğer çok uzun boyluysanız da ufak sırt çantaları yerine büyük omuz çantaları tercih edebilirsiniz.

TEK BİR AKSESUARLA ŞIK OLUNACAĞINI SANMAK

Şıklık bir bütündür ve bunu asla tek bir aksesuarla sağlanamaz. Sadece çok trend bir çanta veya ayakkabı giyerek stilinizi asla kurtaramazsınız.

BEYAZ PANTOLONU DOĞRU KULLANMAK

Dünyanın en riskli kıyafeti beyaz pantolondur. Bir moda kurbanı olmak istemiyorsanız, kıyafet alışverişi yaparken çok iyi düşünün. Kabinde giydiğiniz parçaların her birini ayrı ayrı inceleyin, vücuduna yakışıp yakışmadığına bakın ve öyle alın. Beyaz pantolonlar moda olsa da biraz cesaret isteyen bir parçadır.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler