Ana SayfaKimdirErsin Korkut Kimdir?

İlgili Postlar

Ersin Korkut Kimdir?

Ersin Korkut Kimdir?

BKM Mutfak tarafından düzenlenen, “Çok Güzel Haraketler Bunlar”  adlı komedi programıyla hayatımıza giren, orada daha çok tanınan ve sevilen oyuncusu Ersin Korkut hakkında tüm bilinmeyenler haberimizde.

Ersin Korkut’un Projeleri ve Hayatı

Ersin Korkut, 1977 yılında, Hakkari’de dünyaya geldi. İlk ve orta dereceli eğitimini Hakkari’de tamamladıktan sonra aynı şehirde bir süre taksi şoförü olarak çalışan Korkut, iş bulmak amacıyla 1998 yılında İstanbul’a taşındı. İstanbul’a geldiği zaman tek amacı hayatını sürdürmek için bir iş bulmak olan Ersin Korkut ilk önce bir pizzacıda çalışmaya başladı. Taki, akrabası olan Yılmaz Erdoğan’ın kendisini BKM kadrosuna almasına kadar. Bu olayla birlikte şansı dönen oyuncunu BKM’de çeşitli işlerde görev aldı. Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununda sahne teknisyeni olarak görev yaptığı sırada Yılmaz Erdoğan’dan izin alarak oyunda ufak bir rol alarak sahneye çıktı. Seyirciler tarafından çok beğenilen ve bol bol alkışlanan Ersin Korkut, kendisine yeni kariyer olarak oyunculuğu seçti. Bu olayla birlikte kendisine herkesi kanıtlamak için daha çok çalışmaya başladı.

İlk olarak Cem Yılmaz ile beraber Doritos reklamlarında yer alan ve “Doktor Bu Ne?” repliği ile izleyicileri güldüren genç oyuncu, 2004 yılında, Sevinçli Haller adlı mini T.V. serisi ile televizyon dünyasına adım attı.2005 yılında, Yılmaz Erdoğan’ın yazar, yönetmen ve oyuncu olarak kadrosunda bulunduğu Organize İşler adlı sinema filminde rol alarak beyaz perde macerasına başlayan Korkut, 2007 yılında Şafak Sezer ile beraber Kutsal Damacana ve 2009 yılında, bir Yılmaz Erdoğan filmi olan Neşeli Hayat filmlerinde rol aldı.

Ersin Korkut, BKM tarafından hazırlanan ve de 2008 yılından beri yayınlanmakta olan komedi programı Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın kadrosunda yer almayı başardı.Ersin Korkut, Ekim 2015 ayında İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararınca “uyuşturucu kullanmak” suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı, Mahkeme, hapis cezasının bir yıldan daha az olması nedeniyle cezayı erteledi.2015 yılında çekilmeye başlayan senaryo ve yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’nın yaptığı “Ekşi Elmalar” filminde görüntü yönetmenliği Gökhan Tiryaki yaptı. Filmde Farah Zeynep Abdullah, Devrim Yakut, Fatih Artman, Ersin Korkut,Songül Öden, Şükran Ovalı rol aldı.

Filmleri, Dizileri ve Reklamları

2015 – Eğlendirme Dairesi (TV Dizisi)
2015 – Ekşi Elmalar (Sinema Filmi)
2015 – Bizim Batman (Sinema Filmi)
2015 – Bana Baba Dedi (Rafet) (TV Dizisi)
2015 – Altın Horoz (Sinema Filmi)
2014 – İçimdeki Ses (Yılmaz) (Sinema Filmi)
2014 – Patron Mutlu Son İstiyor (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Galip Derviş (Komiser Ahmet Tekin) (TV Dizisi)
2010 – Çok Filim Hareketler Bunlar (Sinema Filmi)
2010 – Çocuklar Duymasın (İhsan) (TV Dizisi)
2010 – Kutsal Damacana Dracoola (Sebo / Kara Fuat) (Sinema Filmi)
2009 – Neşeli Hayat (Yusuf Lokman) (Sinema Filmi)
2008 – 2010 – Çok Güzel Hareketler Bunlar (Ersin) (TV Dizisi)
2007 – Kutsal Damacana (Asım) (Sinema Filmi)
2005 – Organize İşler (Ersin) (Sinema Filmi)
2004 – Sevinçli Haller (Hamza) (TV Dizisi)
1996 – Beyaz Show (Kendisi) (Tv Programı)

 

 

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler