Ana SayfaKimdirEce Sükan Kimdir?

İlgili Postlar

Ece Sükan Kimdir?

Ece Sükan Kimdir? Gülperi dizisinde canlandırdığı karakter ile merak konusu olan Ece Sükan hakkında bilinmeyelenler dizileri filmleri nerede doğdu hepsi Ece Sükan Kimdir haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Ece Sükan aslen nereli? Ece Sükan şuan kaç yaşında? Ece Sükan hangi burç?

Ece Sükan aslen Ankaralı olan oyuncu oğlak burcu ve oğlak burcudur.

Ece Sükan Kimdir?

Ece Sükan, 1977 yılında Ankara’da doğmuştur. Annesi Serpin Sükan eski bir tiyatrocu, babası ise inşaat mühendisi ve işadamıdır. Arslan Sükan adında 4 yaş büyük bir abisi vardır. İlkokul, ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’nde okudu. Piyano dersi aldı. Ankara Devlet Opera Balesi’nde 3 yıl bale eğitimi aldı ve burada 2 yıl da oyunlarda görev yaptı. 1998 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında bir radyo da djlik yaptı. Mezun olduktan sonraİstanbul’a gitti. Hem modelliğe hem de Marie Claire’de çalışmaya başladı.

1998 yılında”Best Model of Turkey” manken yarışmasına katıldı ve üçüncü oldu. 1998 yılından itibaren profesyonel mankenliğe başladı. bu aralarda In Styling eğitimi almak üzere New York’a abisinin yanına gitti. NewYork’da Fashion Institute of Technology okulunda eğitim aldı.

Çocukluk yıllarında Trt de uzun süre Kayahan’la Cumartesiden Cumartesiye adlı programda sunuculuk yaptı. Uzun Çoraplı Pippi, Susam Sokağı gibi çizgi filmlere seslendirme yaptı.

Birçok Dergide Moda Editörlüğü Yaptı

2000 yılında Marie Claire dergisinde moda editörlüğü yapmaya başlayan Ece Sükan, birçok dergi ve firmalara moda editörlüğü yapmaya devam ediyor. 2009 yılından 2012 yılının sonuna kadar Vogue Türkiye dergisinin moda danışmanlığını yaptı. Milano’da Trussardi’nin de moda danışmanlığını yapmaktadır.

Nişantaşı’nda sahibi olduğu ‘Ece Sükan Vintage’ adlı bir butiği vardı kapattı. 2004 yılında dizi oyunculuğuna da başladı.

Gülperi dizisi oyuncu kadrosu

2010 yılında Ece Sükan, Magnum gold dondurma reklamında Porto Riko’lu sinema oyuncusu Benicio Del Toro’yla oynadı. Ece Sükan, ayrıca aynı yıl Carlsberg firmasının düzenlediği ‘Hayallerimin Turu’ adlı yarışmaya yakın arkadaşları ile teknede çektiği bir video ile katıldı.

2013 yılında Hürriyet gazetesinde her pazar kadrajına takılan ayrıntıları “Ece’nin Kadrajı” adlı köşesinde yazdı.

Ece Sükan, 8 Şubat 2014 tarihinde moda tasarımcısı Ümit Benan ile ABD’deki Kalifornia Palm Springs’te bir kır düğünüyle evlendi.

Film ve Dizileri

  • 2018- Gülperi
  • 2010 – Kızım Nerede (TV Dizisi)
  • 2008 – Aşk Yakar (Belda) (TV Dizisi)
  • 2004 – Çalınan Ceset (Tuğçe)TV Filmi
  • 2004 – Haziran Gecesi (Dennis) (TV Dizisi)
  • 2009 – Avrupa Yakası (TV Dizisi)
  • 2004 – 24 Saat (Tuğçe) (TV Dizisi)

 

Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler