Ana SayfaÜnlülerDoğuş 'tan Bilal Sonses'e 5 Kuruşluk Tazminat Davası

İlgili Postlar

Doğuş ‘tan Bilal Sonses’e 5 Kuruşluk Tazminat Davası

Doğuş, ‘Elin Olamam’ şarkısında kendisine ait ‘Bunun adına yürek derler’ isimli eserini taklit ettiği gerekçesiyle son dönemde yaptığı düetlerle dikkat çeken Bilal Sonses’e 5 kuruşluk tazminat davası açtı. Detaylar haberimizin devamında…

Doğuş ile genç şarkıcı Bilal Sonses davalık oldu. Doğuş’un menajeri, Sonses’in bir şarkısında kendi sanatçısının eserinden esinlendiğini tespit etti. Konuyu yargıya taşıyan Doğuş, avukatı aracılığıyla dava açtı.

Şarkının Doğuş’a Ait Olduğu MSG Tarafından Onaylandı

Doğuş’un avukatı Eda Salman tarafından İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dava dilekçesinde “Bilal Sonses’in ‘Elin olamam’ isimli eserinin giriş ve final kısmıyla, müvekkilime ait ‘Bunun adına yürek derler’ isimli eserin giriş ve final kısmının birebir olarak kullanıldığı ve eserlerin kalan kısımlarının da benzer olduğunu Doğuş’un menajeri tarafından tespit edilmiştir. Dava konusu eserin benim müvekkilime ait olduğu yedi kişiden oluşan Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) tarafından onaylanmıştır” ifadeleri yer aldı.

Bilal Sonses ve Doğuş Uzlaşamadı

Dilekçede davacı ve davalı tarafların konu ile ilgili uzlaşma müzakereleri yürüttüklerini fakat uzlaşmanın sağlanamadığı belirtildi.

Dilekçede “Davalı Bilal Sonses müzakere süreci biter bitmez ‘Elin olamam’ isimli eseri kendisine ait Youtube hesabında gizlemiştir. Müvekkilim kendisinden izinsiz bir şekilde eserinin değiştirilmesi sebebiyle büyük üzüntü yaşamıştır. Bu şekilde emeklerinin boşa gittiğini düşünerek manevi zarar görmüştür. Bu yüzden 5 kuruşluk manevi tazminat talep ediyoruz” denildi. Doğuş’un avukatı Eda Salman dilekçede mahkemeden eserin dava boyunca her türlü yayın yapan mecralarda yasaklanmasını ve tedbir kararı verilmesini istedi. Ayrıca mahkemenin vereceği kararın davalı Bilal Sonses tarafından Türkiye’nin en yüksek tirajlı 3 gazetesinde yayınlanmasını talep etti.

Bilal Sonses Elin Olamam Şarkı Sözleri

Elimi tutarak beni bağlamıştın bu hayata,
Şimdi unutarak ölüyorum yavaş yavaş.

Birden gözlerin düşer, gözümün önüne
Değdirdiğinde yüzünü elime,
Süzülür gözümden bir damla yaş…

Söyle az mı gelmiştim peşinden,
Söylenip durdum içimden,
Neden duymadım hiç beni sevdiğini?

Bilmem fayda da etmiyor resimler,
Gözlerinden, sesinden…
Mahrum kalamam inan….

Gitme beni bırakıp, sarmaz beni buralar…
Gel yeter, dön yeter, vazgeçipte elin olamam…

Korkmuyorum ölümden, öyle bir yol ki dönülmez…
İşlemişsin içime, nasıl atarım gönülden…

Git gözüme görünme, yada kal sımsıkı tut elimden,
Üstüme gelir herşey, kalkmıyorum yerimden.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler