Ana SayfaKimdirDerya Uluğ Kimdir?

İlgili Postlar

Derya Uluğ Kimdir?

Okyanus ve Canavar şarkılarıyla listeleri sallayan ve Ne Münasebet şarkısını seslendiren Derya Uluğ kimdir? Güzel şarkıcı Derya Uluğ nereli ve kaç yaşındadır? İşte sesiyle herkesi kendine hayran bırakan güzel şarkıcı Derya Uluğ’un merak edilen hayatı haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Derya Uluğ Nerelidir? Derya Uluğ Kaç Yaşında? Derya Uluğ Hangi Burç?

21 Şubat 1986 tarihinde İzmir‘de dünyaya geldi. 32 yaşında olan güzel şarkıcı Balık burcudur.

Derya Uluğ Kimdir?

Küçük yaşlardan beri müziğe ilgili olan Derya Uluğ, henüz 8 yaşındayken bir radyonun düzenlediği ses yarışmasında dinleyenlerin oyları ile 1. seçilmiştir.

9 yaşında Nursal Ünsal Birtek’in yönettiği Rakım Elkutlu İzmir musiki derneği çocuk korosuna başladı. Nota ve nazariyat eğitimi gördü.

11 yaşında Keman eğitimine başladı. Bu süreçte, birçok yerde konserlerde enstrumanist ve solist olarak yer aldı. 15 yaşında, 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölüm başkanı Alper Kazancıoğlu’ndan şan dersleri almaya başladı. Devamında ise gelen yoğun teklifler üzerine İzmir’de profesyonel olarak sahne almaya başladı. Jazz ve Türkçe pop söyledi.

16 yaşında Zafer Çebi’den piyano dersi alarak onunla aynı sahneyi paylaştı. Tüm okul hayatı boyunca müzik dişında tiyatro, spor, dans gösterilerinde boy gösterdi.Okulda üst düzey faal bir öğrenciydi ve okulu 3. olarak bitirmiştir. Muğla Üniversitesi’nde müzik öğretmenliğinden keman bölümünden mezun olan İzmirli şarkıcı, Haliç Üniversitesi devlet konservatuvarında İlk dönem Alaaddin Yavaşça’dan Türk müziği eğitimi aldı. İkinci dönem opera ve konser şarkıcılığı bölümüne geçiş yaparak yüksek lisansını tamamladı.

3 yıl Ebru Gündeş‘in vokalistliğini yapan Derya Uluğ, edindiği tecrübenin ardından kendi albümünü çıkarmak üzere sanatçının yanından ayrılmıştır. İlk albümünü 2016 yılında “Okyanus” isimli single’ı ile çıkarmıştır. “Okyanus”un söz-müzik kendisi ile birlikte Asil Gök’e, düzenlemesi ise Burak Yeter’e aittir.

Şarkının klibi youtube’da 100 milyonu geçtikten sonra, yapım şirketi DMC tarafından Altın Plak ile ödüllendirilmiştir. İkinci single çalışması Canavar’da söz-müzik Asil Gök ve Derya Uluğ’a aittir. Bu şarkının aranjesinde Ozan Çolakoğlu imzası bulunmaktadır.

İlk Ödülü

Derya Uluğ, 13 Kasım 2016’da düzenlenen 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri‘nde “En İyi Çıkış Yapan Solist” ödülünü kazanmıştır. Ödülünü Ebru Gündeş’in elinden alması Türk Pop Müzik tarihine en duygusal anlardan birisi olarak geçmiştir Sanatçı halen 2 şarkısında da telifmetre listesinde en uzun hafta 1 numara kalarak tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Haftanın en az 4-5 günü sahnede kalarak kendi rekorunu kırmaya devam ediyor.

Şarkıcı olmasaydınız ne olurdunuz sorusuna futbolcu olurdum diyerek tüm futbolseverlerin hayranlığını kazanan Derya Uluğ, koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Halen Türkiye ‘deki tüm önemli Lise ve Üniversiteler en iyi çıkış yapan, en iyi pop kadın şarkıcısı ve en iyi şarkı ödüllerini Derya Uluğ ve şarkıları Okyanus ile Canavar’a vermeye devam etmektedir. Sahneden boş kalan vakitlerinde en çok sevdiği şey radyo programlarına katılmak, spor yapmak ve yeni çıkan albümlerin hepsini takip etmektir.

Son olarak “Nabız 180” ve “Ne Münasebet” singleları yayınlanmıştır. Ayrıca birçok ünlü ismin yeni albümlerine Asil Gök ile ortak şarkılar yaparak söz yazarı ve besteci kimliğini de ön plana çıkarmıştır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler