Ana SayfaÜnlülerDeren Talu'nun Talebine Mahkemeden Red!

İlgili Postlar

Deren Talu’nun Talebine Mahkemeden Red!

Defne Samyeli’nin 22 yaşındaki kızı Deren Talu, sosyal medyada Acun Ilıcalı ile aşk yaşadığı yönünde çıkan iddialarla ilgili üç sosyal medya kullanıcısından korunmak için mahkemeye başvurdu. Talu’nun bu başvurusunu mahkeme heyeti, reddetti

Zeynep Yılmaz ile evliyken tanıştığı Şeyma Subaşı ile birlikte olmaya başlayan ve bu ilişkiden de Melisa adında bir kız çocuğu bulunan Acun Ilıcalı Silivri Adliyesi’nde gerçekleşen mahkemede evliliğini tek celsede bitirmişti. Acun Ilıcalı ile Şeyma Subaşı’nın evliliğinin neden bittiği ise herkes tarafından merak konusu olmuştu. İkilinin ayrılıklarıyla ilgili sosyal medyada birçok iddia ortaya çıkmıştı. Bu iddialardan biri; Acun Ilıcalı’nın Defne Samyeli’nin kızı Deren ile yakınlaştığı, hatta Deren’e Londra’dan ev bile aldığıydı.

Deren Talu kimdir?

Olayların ardından Deren Talu şöyle açıklama yapmıştı;

‘Çok şaşkın, kırgın ve kızgınım. Acun Ilıcalı annem ve babamın arkadaşıdır. Belki iki kez merhaba demişimdir, o kadar. Londra’ya en son 13 yaşımda ailemle gittim, iddia edilen türde ilişkiler benim hayal bile edemeyeceğim çirkinlikte. Böyle bir şey nasıl olabilir! Hakkımda bu iftiraları üretenleri nefretle kınıyorum. Kimdir ve amaçları nedir bilmiyorum, ailemle yasal haklarımızı savunmak için adalete başvuruyoruz.’

Mahkemeden kötü haber geldi!

Defne Samyeli’nin kızı Deren Talu, sosyal medyada Acun Ilıcalı ile aşk yaşadığı yönünde çıkan iddialarla ilgili üç sosyal medya kullanıcısından korunmak için mahkemeye başvurdu. Talu,  verdiği dilekçede aşk iddialarının asılsız olduğunu belirtti. Talu, kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunu ve psikolojik şiddet gördüğünü iddia etti. Mahkeme, heyeti ise Deren Talu’nun korunma talebini reddetti.

Deren Talu’nun avukutu şu şekilde açıklama yapmıştı;

“Müvekkilimiz Sn. Deren Talu hakkında, dün ve bugün (26.11.2018) tarihi itibariyle, gerek bazı sosyal medya hesaplarında gerekse bazı internet sitelerinde aslı olmayan ve tamamen itibar zedelemeye dönük birtakım ithamlar ile gerçeğe aykırı haber yapıldığı, işbu gerçeğe aykırı ithamların yayılmasına dönük olarak bazı kişilerce belli bir çaba gösterildiği tespit edilmiştir.

Müvekkilimizin kişilik haklarının bu şekilde keyfi olarak engellenmesine dönük kasti tutum ve davranışlarda bulunanlara itibar edilmemesini, hukuki ve cezai sürecin tarafımızdan ivedilikle başlatılmış olduğunu belirtmek isteriz.

Tüm basın mensuplarından, toplum nezdinde aile değerlerinin, ahlaki ve vicdani değerlerin korunarak haber yapılmasını, basın ilkeleri dikkate alınarak bu tür eylemlere son verilmesi adına gerekli duyarlılığı ve sağduyuyu göstermelerini önemle rica ederiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Deren Talu vekili Av. Dr. Güzide Soydemir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler