Deniz Bolışık Kimdir?

31 Temmuz 1982 yılında, Ankara’da doğan yetenekli oyuncu Deniz Bolışık, liseyi bitirene kadar Ankara’da yaşamıştır.Liseden sonra Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisat Fakültesini kazanarak İzmir’e gitmiştir. Üniversitede, hazırlık sınıfı eğitimini tamamladıktan sonra öğrenimini yarıda bırakmıştır. İzmir’de sadece 1 yıl kalan oyuncu; sonrasında Ankara’ya dönmüş ve Hacettepe Üniversitesi, Devlet Konservatuvarında Tiyatro Bölümüne kayıt olarak, lisans eğitimini de başkentte bitirmiştir.

Mezun olduğundan beri, oyunculuk yapan ünlü oyuncu Deniz Bolışık, 2006 yılında İstanbul’a yerleştikten sonra Kanal D’de yayınlanan “Kırık Kanatlar” dizisi ile ilk kez kameralar karşısına çıkmıştır. Güzel oyuncu; yine aynı yıl, TRT ekranlarında yayınlanan Gençlik Programı’nın sunuculuğunu da üstlenmiştir. 2011 yılında gösterime giren “Canan” dizisindeki “Bedia” karakteriyle, oyunculuk kariyerinde yükseliş sağlayan başarılı oyuncu; bu günlerde ise ATV’de başlayan, “Kanatsız Kuşlar” dizisindeki rolüyle dikkatleri üzerine çekmiştir.

Deniz Bolışık’ın Oynadığı Eserler
Rol Aldığı Dizi Filmler

Kırık Kanatlar (2006-Kanal D-Zülfiye), Hisarbuselik (2006-TRT 1-Gönül), Nazlı Yarim (2007-Show TV), Ayrılık (2007-Show TV-Meryem), Eşref Saati (2007- Show TV-Şükriye ), Canan (2011-2012-Fox TV-Bedia), Aşkın Bedeli(2013-2015-Star TV-Sedef Haznedar), Kırlangıç Fırtınası(2017-Fox TV-Zehra Turaboğlu), Kanatsız Kuşlar (2017-ATV-Nefise rolünde).

Aşkın Bedeli ve Canan adlı TV filmleri, oyuncunun en çok izlenen dizi filmleri arasında yer almaktadır.

Rol Aldığı Sinema Filmleri

Kelebek (2008), Tamirci Çırağı (2009)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

Zoraki Hekim (1998), Kızımla Evlenir misiniz? (1999), Midas’ın Kulakları (2001), Erdem Oyunu Üçlemesi (2001).

Deniz Bolışık; tiyatro, dizi, sinema oyunculuğu ve sunuculuk haricinde Bale, Tango, Latin ve Folklor dansları gibi diğer sahne sanatlarında da başarılıdır. Ayrıca; eskrim ve tenis gibi sportif yeteneklere de sahiptir. “Kırık Kanatlar” dizisiyle oyunculuğa başlayan güzel sanatçı,”Kanatsız Kuşlar” dizisiyle de  gelecek günlerde reytingleri uçuracak gibi görünüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın