Ana SayfaÜnlülerDefne Samyeli’nin kızı Derin Talu üzerinden, magazin dünyasına ayar!

İlgili Postlar

Defne Samyeli’nin kızı Derin Talu üzerinden, magazin dünyasına ayar!

Son dönemin gözde çiftleri arasında yer alan Defne Samyeli ile Cem Yılmaz, gündemde aşkları ile sık sık yer alıyor. Son dönemde ise Defne Samyeli ve kızı Deren Talu’nun bikinili pozları gündemde epey yer almıştı. Milliyet Cadde yazarlarından Özay Şendir’in köşe yazısında magazin medyasına yönelik ciddi bir eleştiride bulundu. İşte Detaylar…

Defne Samyeli’den Bikinili Show!

Deren Talu’nun bikinili pozları gündemde uzun süre konuşuldu!

Son dönemde Defne Samyeli ve kızı  Deren Talu’nun bikinili pozları gündemde epeyce yankı bulmuştu. 15 yaşındaki Derin Talu’nun sosyal medyada paylaştığı bikinili pozunu geniş şekilde kullanan magazin medyasına çocuk gelinler sorunun hatırlatan Özay Şendir, sert tepki vererek gündemde yerini aldı. İşte Şendir’in çok konuşulacak o yazısı:

Defne Samyeli Kimdir ?

Deren Talu kimdir?

Cem Yılmaz kimdir?

BU KARE BASILIR MI ARKADAŞ?

Bu konu, ne Cem Yılmaz ne Defne Samyeli, ne de Derin Talu ile alakalı. Bu konu, muhafazakârlık, ahlakçı anlayış ya da modern olmakla da alakalı değil. Bu konu 15 yaşındaki bir kız çocuğu, medya ve çifte standartla alakalı. Medya kadının cinsel meta haline getirilmesine karı ya, 15 yaşındaki bir kızın bu fotoğrafını basmanın bir açıklaması var mı?

Çocuk gelinlere karşı olduğunu söyleyen bir medya, bu kareyi basarak, genç bir kız üzerinden 15 yaş ve üzeri tüm kızları potansiyel gelin haline getirdiğini nasıl fark edemez acaba? Yarın 15 yaşındaki öğrencisine sarkıntılık ya da evlenme teklif eden öğretmene, 15 yaşındaki kıza sokakta laf atan ahlaksıza, nasıl laf edeceğiz bu fotoğraf bastıktan sonra? Derin bu resmi çektirebilir, kendi sosyal medya hesabından paylaşabilir, kendi tercihidir, hiçbirimizin laf etme hakkı olamaz. Ancak sosyal medyada böyle bir karenin yayınlanmış olması, onu alıp, sayfalara kocaman basmayı gerektirmez. Dedim ya, bu konu, muhafazakârlık, ahlakçı anlayış ya da modern olmakla alakalı değil. Bu kare tam da “Kendi kızımın fotoğrafı olsaydı basar mıydım?” diye sorgulanacak ve öyle karar verilecek bir kare.

Not: Eleştirdiğim şeyi yapmamak adına Derin’in sözünü ettiğim fotoğrafını mümkün olduğunca küçük koyuyorum sayfaya. Koymasam yazı havada kalır, neye itiraz ettiğim anlaşılmazdı…

Defne Samyeli, sevgilisi Cem Yılmaz’ın oğlu Kemal ile tanıştı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler