Ana SayfaDedikoduDefne Samyeli Mustafa Sandal'a Açtığı Davayı Kaybetti

İlgili Postlar

Defne Samyeli Mustafa Sandal’a Açtığı Davayı Kaybetti

Geçtiğimiz sene kitap yayımlayan Mustafa Sandal, gençliğinde Defne Samyeli ile aşk yaşadığını açıklamış Samyeli ise bu iddiaların asılsız olduğunu söylemişti. Bunun üzerine dava açan Defne Samyeli Mustafa Sandal’a açtığı davayı kaybetti. İşte detaylar;

“Kitabının Reklamını Yapma Adına Yalan Ve iftiradan Kaçınmadı..”

efne Samyeli ise avukatı vekaletiyle savcılığa bir dilekçe ile başvurarak popçu Mustafa Sandal hakkında şikayetini beyan etmişti. Mustafa Sandal ise şüpheli kişi olarak dava kapsamında ifade vermişti.

Defne Samyeli, Mustafa Sandal’ın yazdığı Beni Ağlatma’da kendisi hakkında yazılan bölümde şeref, onur, ve saygınlığını zedeleyecek cümleler kullanıldığını iletmişti.

Defne Samyeli verdiği dilekçesinde ayrıca, Mustafa Sandal’ın kendisi ile aşk yaşadığını öne sürdüğünü fakat aralarında hiçbir biçimde birliktelik yaşanmadıklarını beyan etti. Beni Ağlatma’daki ifadelerin bir hayal ürünü olduğunu söyleyen Defne Samyeli, “Hiçbir edebi karşılığı olmayan kitabının reklamını yapma adına yalan ve iftira atmaktan kaçınmamıştır” demişti

Defne Samyeli kimdir?

Mustafa Sandal Defne Samyeli’den Özür Diledi

Defne Samyeli’nin kendisini dava etmesi konusunda konuşan sevilen şarkıcı;

‘Bizimle iletişime geçmeye çalışmışlar belki ama benim bilgim dahilinde değil. Defne Hanım’ı bir arkadaş dost olarak görmek istiyorum. Kalbini kırmışsam da özür dilerim. Ama o niyetle ben isteyerek kırmam benim tarzım değil’ dedi ve ‘Onun duruşuna karakterine iltifat olarak yazdım. Başka yere gitti olay, hatta kendimi ezikliyorum okuduğunuzda. Onun beni canı gönülden insan olarak sevdiğini biliyorum. Araşırız konuşuruz çözeriz aramızda’ diyerek Defne Samyeli’den özür diledi.

Defne Samyeli’nin Şikayetiyle İfadesi Alınan Mustafa Sandal’dan Şok Çıkış!

Defne Samyeli Mustafa Sandal’a Açtığı Davayı Kaybetti

Şarkıcı Mustafa Sandal da avukatı Elif Özpağda aracılığıyla mahkemeye bir cevap dilekçesi sundu. Dilekçede şu ifadelerle davanın reddedilmesini talep etmişti; “Mustafa Sandal müzik alanında söz yazarı, besteci ve yorumcudur. Albümleri toplamda 14 milyonun üzerinde satış yapmıştır. Mesleğinde başarılı bir sanatçıdır bu nedenle kitabının reklamı için Defne Samyeli’yi kullanması söz konusu değildir. Müvekkilimin buna ihtiyacı yoktur”

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Mustafa Sandal avukatı Elif Özpağda ile Samyeli’nin de avukatı katıldı. Mahkeme taraflara son sözlerini sorduktan sonra kararını bugün açıklandı. Mustafa Sandal’ın kitaptaki yazısının tazminat koşullarını oluşturmadığını belirten mahkeme, Defne Samyeli’nin 1 liralık tazminat davasının reddine karar verdiği öğrenildi.

Mustafa Sandal kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler