Ana SayfaKimdirÇiğdem Anad Kimdir?

İlgili Postlar

Çiğdem Anad Kimdir?

Gazeteci, yazar, muhabir ve sunucu olarak ekranlarda gördüğümüz Çiğdem Anad kimdir? Çiğdem Anad Nerelidir? Çiğdem Anad biyografisi ve hakkında merak edilenler haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Çiğdem Anad Nereli? Çiğdem Anad Asıl Adı Nedir? Çiğdem Anad Kaç Yaşında? Çiğdem Anad Hangi Burç?

Çiğdem Anad, 2 Ekim 1962 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Asıl adı Hülya Çiğdem Anad’dır ve 56 yaşında olan gazeteci Terazi burcudur.

Çiğdem Anad Kimdir?

Londra Southwark College’de okuduktan sonra, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olmuştur.

Televizyonculuk kariyerine 1987 senesinde TRT’de haber dairesi muhabiri olarak işe başlamıştır. 1990 senesine kadar “Haber” ismindeki yarışma programının yapımcılığını, “Profil” ismindeki biyografik programın ve “Gün Başlıyor” ismindeki haber programın yapım yardımcılığını, “Ekonomi” ismindeki programın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmıştır.

TRT’den Star TV’ye muhabir olarak transfer olmuştur. Atv’de 1991 – 1993 seneleri arasında “32. Gün” programının muhabiri olarak yer almıştır. Yine Atv’de 1993-1997 seneleri arasında “Son Durak” programının yapımcısı ve sunucusu olma görevini üstlenmiştir.

Star TV’den NTV’ye transfer olmuştur ve sonra “Evet-Hayır” adlı programının sunuculuğunu yapmıştır. Kariyerine CNN Türk’ü ekledi ve burada 9 sene bu kanalda çalıştı. CNN Türk’te 1998-2006 senelerinde arasında haber koordinatörlüğü ve sunuculuk görevini üstlenmiştir. “Ajans” ana haber bülteninin uzun süre sunuculuğunu yapmıştır.

2007 senesinde istifa ederek tekrar NTV’ye dönmüştür. ”Burada” adlı sohbet programını sunmuştur. Çiğdem Anad, NTV’de yayınlanan “Haydi Gel Bizimle Ol” adlı programı Müjde Ar, Pınar Kür ve Aysun Kayacı ile birlikte sunuculuğunu yapmışlardır.

2009 senesinde  “10 Kadın” programının sunuculuğunu yapmıştır. Son olarak görev aldığı NTV’den yine ayrılmak zorunda kaldı.

Gazeteci Anad, 7 Haziran 2916 senesinde genel seçimlerde Şişli, Beşiktaş ve Beyoğlu ilçelerinin de içinde yer aldığı İstanbul 2. bölgeden CHP milletvekilliği aday adayı olmuştur.

Çiğdem Anad, 1987 senesinde 25 yaşında iken dünya evine girmiştir. Boşandığı eşinden Ilgaz Küren (d.1991) adında bir kızı var.

Çiğdem Anad, 9 Temmuz 2003 yılında Roma’da büyükelçilikte NTV televizyonu prodüktörü Mehmet Veli İbrahimhakkıoğlu ile dünya evine girmiştir. Çiftin nikáh şahitliğini, ünlü yönetmen Ferzan Özpetek ve Hürriyet Gazetesi Roma temsilcisi olan  Reha Erus yapmıştır. Sarp Ali İbrahimhakkıoğlu (d.2005) isminde de bir oğlu vardır.

Çiğdem Anad Kitapları :

1996 – Aklım Nereye Gidiyor Ellerim Nereye
2004 – Hayat Geçiyor Sen Neredesin
2012 – Sen Kimsin?

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler