Magazin Haberleri » Kimdir » Cem Belevi kimdir?

Cem Belevi kimdir?

Cem Belevi kimdir? Cem Belevi nerede ve ne zaman dünyaya geldi? Aslen nereli? Hangi burç? Nasıl ünlü oldu? Cem Belevi hakkında merak edilen her şey haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler


Cem Belevi kimdir? Nerede ve ne zaman dünyaya geldi? Aslen nereli?

Cem Belevi, 4 Haziran 1987 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Şu an İstanbul’da yaşayan Cem Belevi, aslen İzmirlidir. Babası piyanist, annesi de ressamdır. Sanatçı bir aileden gelen Cem Belevi, ünlü bir şarkıcıdır.

Cem Belevi’nin burcu nedir?

4 Haziran günü dünyaya gelen Cem Belevi, İkizler burcudur.

Cem Belevi’nin eğitim hayatı

Babası piyanist olan Cem Belevi, henüz yedi yaşındayken piyano dersleri almaya başladı. 13 yaşında da gitar dersleri almaya başladı. Okul yıllarında konserler de vermeye başladı. Hatta, bu yıllarda ilk bestelerini de yapmaya başladı. Beş yıl boyunca İngiltere’de üniversite eğitimi alan Cem Belevi, ilk 6 ay Cambridge’te dil eğitimi, sonrasında 1 sene Londra David Game College’ta ekonomi ve 3 sene Brunel Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme okudu. Bunların yanında, Londra’da Blues, Jazz ve Şan eğitimi de aldı. Bu yıllarda da besteler yapmaya devam etti.

Üniversireden mezun olan Cem Belevi, kariyerine Londra’da ünlü bir şirkette çalışarak adım attı. Ancak, müzik yapma isteği ağır bastı. Bununla birlikte, 2011 yılında Türkiye’ye geri döndü ve albüm çalışmalarına başladı.

Cem Belevi’nin albümleri

2013 – Bilmezsin

2015 – Kim Ne Derse Desin (single)

2015 – Sevemez Kimse Seni

2016 – Sor


2017 – Aç Kollarını

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Nil Derya

Nil Derya

İlginizi Çekebilir

Sibel Bilgiç Kimdir?

Sibel Bilgiç Kimdir?

“Diyemedim” şarkısıyla müziğe geri dönen Sibel Bilgiç kimdir? Sibel Bilgiç kaç yaşında? Sibel Bilgiç aslen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir