Ana SayfaDedikoduCan Yaman “Aynı Anda Yapılabilecek Şeyler Değil”

İlgili Postlar

Can Yaman “Aynı Anda Yapılabilecek Şeyler Değil”

Can Yaman “aynı anda yapılabilecek şeyler değil”

Son zamanlar da yıldızı parkayan geçn ve yakışıklı oyuncu ve şu sıralar ekranda oynayan Dolunay dizisinde Ferit karakterine hayat veren Can Yaman merak edilenleri anlattı. Kendisi gibi oyuncu Bestemsu Özemir ile birliktelik yaşayan Yaman, eğitimini aldığı avukatlık mesleğine çok saygı duyduğunu dile getirerek, “Oyunculuk şu anda daha ağır basıyor. İkisi birlikte yapılabilecek işler değiller maalesef” dedi. Dolunay’da Özge Gürel’le başrolü paylaşan Can Yaman BeStyle dergisine konuştu. Vermiş olduğu röportajdan bazı notlar şu şekilde:

‘Hangimiz Sevmedik’ten sonra hiç ara vermeden ‘Dolunay’la karşımıza çıktın. Bu tempo seni yoruyor mu?

Dört senedir oyuncu kimliğimle ekranlardayım. İlk projem ‘Gönül İşleri’nden beri hiç ara vermedim. Ben hiperaktif bir adamım, kolay yorulmam.

Dizide canlandırdığınız Ferit karakterinden biraz bahseder misiniz?

Ferit’in keskin karakter özellikleri var. Hayattan zevk almayı bilmesine rağmen neşesini içinde yaşayan, dışarıya karşı son derece mesafeli, bir o kadar da sevdiklerine düşkün. Kendine göre takıntıları var ve oldukça sistematik yaşıyor. Bense Ferit’e göre daha rahat duygularını gösteren biriyim. Neredeyse hiç takıntım da yoktur. İki tezat kişiliğiz.


Ferit’le Can’ın hiç mi ortak noktası yok?

Ferit ve Can’ın ortak noktası, insanlarla olan samimiyet ve mesafelerinin sınırlarını kendilerinin çizmesi sanırım.

Bebek’te hukuk büronuz var. Hukuk şu an hayatınızın neresinde?

Eğitimini aldığım avukatlık mesleğine çok saygı duyuyorum ama oyunculuk şu anda daha ağır basıyor. İkisi birlikte yapılabilecek işler değiller maalesef. Ancak iki avukat arkadaşımla Bebek’te ofis açtık. Böylece arka planda kalsam da tam olarak meslekten kopmamış oldum.

Oyunculuğa geçmeniz nasıl oldu?

Avukat olarak çalıştığım dönemde, oyuncu bir arkadaşımla tatile gitmiştim. Tatilde şu an menajerliğimi yapan Cüneyt Sayıl ve İlker Bilgi ile tanıştım. Aklımda zaten oyunculuk yapmak vardı. Bu rastlantı sonrası işi ciddiye almamın doğru olacağına inandım. Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi almaya başladım. Eğitimim devam ederken ‘Gönül İşleri’ndeki Bedir rolü için teklif geldi. Böylece oyunculuk kariyerim başlamış oldu.

Sosyal medyada herkes sizi ‘Bay omuz’ olarak adlandırıyor. Düzenli spor yapıyor musunuz?

‘Bay omuz’ sıfatını birkaç yerde ben de okudum. Çocukluğumdan beri sporun birçok dalını denemiş olmamdan kaynaklanıyor olabilir. Hâlâ setten zaman kaldıkça spor yapmaya devam ediyorum.

Romantizm nedir sizin için?
Romantizm biraz üzerine düşünülmüş bir durum. Ben daha çok doğaçlama ve anlık olayların adamıyım. Uzun süre öncesinden planlayıp programlayıp bir şey yapmam. Romantik değil ama kendince duygusal bir yapım var.” Ünlü oyuncu  şeklinde açıklamalarda bulunarak röportaja son verdi..

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler