Ana SayfaKimdirCan Gox Kimdir?

İlgili Postlar

Can Gox Kimdir?

“Kaybedenler Kulübü” filmindeki müzikleriyle kendisine belli bir dinleyici kitlesi toplayan Can Gox kimdir , 12 yıl boyunca hem müzik yapıp hem de bir holdingde çalışarak müdür pozisyonuna kadar yükseldi. Yaptığı müzik ve tarzı ile pek çok kişiye caz müziği sevdiren Can Gox’u yakından tanıyalım Detaylar Can Gox kimdir haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Can Gox nerede doğdu? Can Gox aslen nereli?

Müzisyen olan Can Gox İstanbul da doğdu. Aslen İstanbulludur.

Can Gox şuan kaç yaşında? Can Gox hangi burç?

Can Gox şuan 42 yaşında ve Yengeç burcudur.

Can Gox Kimdir?

18 Temmuz 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gox, 41 yaşındadır. Müzik kariyerine ilginç bir şekilde başlayan Can Gox, röportajları ve katıldığı programlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Birçok müzik otoritesince, sesi Cem Karaca”ya benzetilen Can Gox’un gerçek ismi Can Göksün olmakla birlikte Haydar Wait olarak da bilinmektedir. Can Gox, 15–16 yaşlarından itibaren, İstanbul’’da bir takım gece mekanlarında müzik yapmaya başladı. Can Gox, müzik eğitimini Bilgi Üniversitesi’nden kazandığı burs eşliğinde devam ettirdi.Eğitim süresinde Randy Esen,Nükhet Ruacan,E.Ali Perret,Aydın Esen,Mike Wilkens,L.Butch Morris,Neşet Ruacan gibi değerli eğitmenlerle yaşadığı paylaşım ve birikimi sahne performansına yansıtmayı müzikal felsefe olarak amaç edindi.2000’de kurulan Blues-Mobil ile yola çıkan  Can Göksun şarkılarını dinleyiciye ulaştırmaya devam ediyor.

 Can Gox Hayatı ve Kariyeri

Aynı zamanda Can Gox “Kaybedenler Kulübü” filminin Nisan 2011 tarihinde piyasaya sürülen soundtrack albümündeki müziklerin bestecilerinden. Kaybedenler Kulübü filminin müziklerini yapan Can Gox açısından, bu çalışma bir dönüm noktası oldu. 2011 yılının Nisan ayında piyasaya sürülen aynı filmin soundtrack albümünde, “Wrong Side Of The Road”, “Son Kare (Gülce Duru ile vokal)”, “Wake”, “Angel’s Gone”, “Melancholy Man”, “My Woman (Gülce Duru ile vokal)” parçalarını seslendirdi. Müzik kariyerindeki ilk solo albümü ise, “Yalnızım Ben” çalışması olmuştur.

Yaptığı müzik ve tarzı ile ülkemizde birçok kişiye cazı sevdirmiştir. Ayrıca rock ve caz üstüne birçok bestesi bulunmaktadır. Çıkartmış olduğu “Yalnızım Ben” isimli albümünde bulunan parçalar; “Yalnızım Ben, İnanmazsın,Sorma,Asla Bırakma, Rüzgâr, Drama Köprüsü, Haydar, Gölge, Dal Goncayı Bir Sabah”tır.

Can Gox yaşamının tamamını müziğe adamış şekilde yaşamaktadır. Özelliklede müzik alanında caz onun için oldukça önemli bir yerde bulunmaktadır. Can Gox, “Doğa İçin Çal” isimli gönüllük esaslı müzik projesinin ikinci çalışmasında da, videoya katılan sanatçılardan biri olmuştur. Can Gox, bazı televizyon dizilerinin müziklerini yaparak, çeşitli mekanlarda canlı performansını sergileyerek ve yurt çapında verdiği konserlerde şarkılarını seslendirerek yaşamını sürdürmektedir.

Can Gox’un Yorumuyla ‘Senden Vazgeçmem’ Haberimizde

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler