Ana SayfaKimdirÇağla Şikel kimdir?

İlgili Postlar

Çağla Şikel kimdir?

Son zamanlarda magazin dünyasında özel hayatı ile çok konuşulan isimler arasında yer alan ünlü manken Çağla Şikel kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizi ve filmlerde rol aldı, çocukları kim? ünlü mankenin özel hayatı ve başarılarla dolu kariyer hayatına dair detaylar Çağla Şikel kimdir haberimizde…
Bugün Doğan Ünlüler

Çağla Şikel nerede doğdu? Çağla Şikel aslen nereli?

Ünlü manken Çağla Şikel İstanbul da doğdu. Aslen İstanbulludur.

İstanbullu ünlüler

Çağla Şikel şuan kaç yaşında? Çağla Şikel hangi burç?

Çağla Şikel şuan 39 yaşında ve oğlak burcudur.

Çağla Şikel kimdir?

Çağla Şikel, 2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Asuman Şikel Adanalı, yıllar önce vefat eden babası Hüseyin Şikel ise Karslı Azerbaycan Türklerindendir. İlkokula 1985 yılında İstanbul’da Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başlayan Şikel, daha sonra ilkokul 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında bale eğitimi almaya başladı.

1993 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarın Ortaokul bölümünden mezun oldu. Hemen ardından 1993-1996 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Liseye başladı. 1997 yılından itibaren ise yine Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Yüksek Lisans eğitimine başladı, buradan 1999 yılında mezun oldu.

Konservatuar eğitimi aldığı yıllarda Atatürk Kültür Merkezinde sözleşmeli personel olarak çeşitli çocuk oyunları ve müzikallerde oyunculuk yaptı. Çağla Şikelin o yıllarda Fındıkkıran Balesi, Külkedisi, Sihirbaz Oz, Yedisi birden, Arçın Mal Alan gibi çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı. Sinema sektörüne ise ilk kez 1996 yılında Odessia (Odesa) isimli film ile adım attı. 1997 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında birinci olan şikel, bu birinciliğin ardından Şeysel adalarındaki Miss World 1997 güzellik yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Bu yarışmadan da Europes Queen Of Beauty seçilerek dünya dördüncüsü ödülünün sahibi oldu. Yarışmanın hemen ardından podyumlara atılan Çağla Şikel, manken ve fotomodel olarak kariyerine başladı.

Bunu dizi oyunculuğu ve program sunuculuğu takip etti. 1997- 2003 tarihleri arasında Fransa‘da Zeki Triko, Amerika, Almanya, Hong Kong, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır‘da tanınmış markaların defilelerinde yer aldı. 2004 yılında yayın hayatına başlayan yaklaşık 3 sezon devam eden Cennet Mahallesi dizisinde Sultan karakteri ile rol alan Çağla Şikel bir yandan da Atv de yayınlanan “Dansa Var mısın?” yarışma programında sunuculuk yaptı.

Avrupa Yakası, Zehirli Çiçek ve Görgüsüzler dizilerinde rol aldı. 2008 yılında başlayan “İllede Roman Olsun” yarışma programında Alişan, Müjdat Gezen, Melek Baykal ve Hüsnü Şenlendirici ile birlikte beraber programı sundu. 2012 yılında Bugün Ne Giysem moda yarışmasında Hakan Akkaya, İvana Sert, ve Özge Ulusoy le birlikte jüri koltuğunda oturdu. 9 Ağustos 2008 da şarkıcı Emre Altuğ ile evlenen Çağla Şikel, 2015 senesinde boşanmıştır. Bu evliliğinden Hüseyin Kuzey ve Uzay Tuncer adında iki erkek çocuğu vardır.

Çağla Şikel Filmleri

  • 1996 – Odessia (Odesa)
  • 2008 Görgüsüzler (Sultan)
  • 2004-2007 Cennet Mahallesi (Sultan)
  • Avrupa Yakası (Melek)
  • Zehirli Çiçek Bugün Ne Giysem

Çağla Şikel Sunduğu programlar

  • Aile Boyu Şehirler Yarışıyor
  • İlle de Roman Olsun
  • Herşey Dahil (2009-2010)
  • Tabu (yarışma)
  • Her Şey Dahil
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler