Magazin Haberleri » Yaşam » Moda » Burun estetiğinde yeni moda!

Burun estetiğinde yeni moda!

Günümüzde estetik ameliyatları kimileri için kuaföre gitmek gibi ihtiyaç haline geldi. Peki bu estek ameliyatları hep aynı mı yapılıyor? Zararları neler? Burun estetiğinde yeni moda nedir? Faydaları da var mı? Tüm bu merak ettiğiniz soruların yanıtını haberimize göz atarak bulabilirsiniz.


Rinoplasti yani burun estetiği operasyonu nedir?

Öncelikle kendisini tanıyalım. Rinoplasti yani burun estetiği operasyonu (bir veya daha fazla) geçirmiş ve sonuçlarından memnun olmayan hastalar revizyon rinoplastisi için potansiyel bir adaydır. Bu tedavi için bir önceki operasyonun yarattığı komplikasyonlar ortadan kalkmalı, hasta tamamen iyileşmelidir. Aksi takdirde alan şişlik nihai sonuçları etkileyebilir veya yeni cerrahi planını etkileyebilir. Burun estetiği ameliyatı sadece estetik-güzellik amaçlı değil kimi zaman da tedavi amaçlı yapılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatı ve doğuracağı sonuçlar!

Haberimizin başında da bahsedildiği gibi, burun estetiği operasyonu (bir veya daha fazla) geçirmiş ve sonuçlarından memnun olmayan hastalar revizyon rinoplastisi için potansiyel bir adaydır. Burun estetiği en fazla uygulanan estetik cerrahi prosedürlerinin başında geliyor. Fakat bazen istenilen sonuç alınamayınca revizyon burun estetiği kaçınılmaz oluyor. Konu hakkında ayrıntıları Estetik Cerrahi uzmanları: “Daha önce rinoplasti yani burun estetiği operasyonu (bir veya daha fazla) geçirmiş ve sonuçlarından memnun olmayan herhangi bir hasta revizyon rinoplastisi için potansiyel bir adaydır. Revizyon burun estetiği için bir konsültasyon yapılmadan önce hastalar tamamen iyileşmelidir, çünkü kalan şişlik nihai sonuçları etkileyebilir veya yeni cerrahi planını etkileyebilir. Revizyonda hastaların gerçekçi beklentileri muhafaza etmeleri ve mükemmelliğin değil, ilerlemenin amaç olduğunun anlaşılması önemlidir. Bu operasyonları yaparken ameliyat sayısını en aza indirgemek ve mutlu bir hastaya profili elde etmek revizyon rinoplastinin amacıdır.” şeklinde açıklamalarda bulunuyorlar.


Her cerrahinin komplikasyon riski vardır!

Estetik Cerrahi uzmanları bu konuya ilişkin:”Her şeyden önce burun tam yüzün ortasında ve görsel açıdan çok büyük değişimlere sebep olan bir organ olduğu için, lütfen cerrah seçiminizi yaparken çok iyi araştırınız. Revizyon cerrahisine gerek kalmadan ilk seferde hayalini kurduğunuz burna sahip olmak ise birincil hedef olmalı. Her cerrahinin komplikasyonları elbette vardır ama işinin ehli bir cerrahla çok daha iyi sonuçlar alacağınıza eminim.” ifadelerini kullanarak sağlık açısında burun estetiği ameliyatının önemini vurguluyorlar.

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında İrem Arabacılar

Avatar

İlginizi Çekebilir

damatlık gelinlik maskeli

1 Temmuz’da açılacak düğün salonlarına talep yoğun

Resmi olarak 1 Temmuz’da düğün salonlarının açılacağını açıklanmasının ardından düğün salonlarında ve damatlık ve gelinlikçilerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir