Kapat

Burcu Esmersoy’a Kötü Haber

Magazin Haberleri
Dedikodu Burcu Esmersoy’a Kötü Haber

Burcu Esmersoy’a Şantaj Yapan Üniversiteli Kız Beraat Etti

Burcu Esmersoy, “Elimde cinsel içerikli görüntülerin var” diye mesajlar aldığını söyleyerek üniversiteli kız hakkında şikayet bulunmuştu. Bu mesajlar Burcu Esmersoy tarafından zor durumda kalmasına ve çok öfkeli olmasına sebep olmuştu. Hakkını arayan Burcu Esmersoy’a kötü haber geldi.Mahkeme deliler yeter diyerek genç kızın beraatine karar verdi.

“Elimde Cinsel İçerikli Görüntülerin Var”

Geçen aylarda bazı tehdit ve şantaj içerikli mesajlar aldığını belirterek savcılığa başvuran Burcu Esmersoy; şikayet dilekçesinde, fotomodel ve sunucu olarak çalıştığını, sosyal medyada 2.5 milyonu aşkın takipçisi olduğunu belirtti. Kendisine, “Elimde cinsel içerikli görüntülerin var. Akıllı ol” diyerek şantajda bulunulduğunu söyleyen sunucu, ağır hakaret ve şantaja maruz kaldığını ileri sürdü. Esmersoy, yorumların çıktısını da dosyaya delil olarak sundu.

Burcu Esmersoy’un şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, söz konusu sosyal medya kullanıcısının, Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi Saynur O. olduğu belirlendi. 19 yaşındaki üniversite öğrencisi hakkında şantaj ve hakaret suçu kapsamında dava açıldı.

Burcu Esmersoy’a Kötü Haber Geldi, Kız Beraat Etti

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan Saynur O., böyle bir sosyal medya hesabının olmadığını belirterek “Mesajı atan kişi ben değilim” deyip suçlamayı reddetti. Burcu Esmersoy’un avukatı ise, mesajları atan söz konusu hesabın kapatılmadan önceki profil görüntüsüyle Saynur O.’nun aynı kişi olduğunu ileri sürerek cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, söz konusu sosyal medya kullanıcısının Saynur O. olduğuna dair inandırıcı delil bulunmadığını ileri sürerek genç kızın beraatına karar verdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir