Ana SayfaKimdirBuray kimdir?

İlgili Postlar

Buray kimdir?

Buray kimdir? Nerede ve ne zaman dünyaya geldi? Aslen nereli? Burcu nedir? Tam ismi nedir? Ne iş yapıyor? Nasıl tanındı? Çalışmaları nelerdir? Buray hakkında mevcut olan tüm bilgiler haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler

Buray kimdir? Nerede ve ne zaman dünyaya geldi? Aslen nereli? Burcu nedir? Tam ismi nedir?

Buray, 15 Haziran 1984 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Lefkoşa’da dünyaya geldi. Tam adı Buray Hoşsöz’dür. İkizler burcudur. Aslen Kıbrıslıdır.

Buray’ın eğitim hayatı

Buray, lise eğitimini Türk Maarif Koleji’nde okudu. Ardından, Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü’nde eğitimini tamamladı. Sonrasında, Büyük Britanya’daki Glamorgan Üniversitesi’nde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimi aldı.

Buray’ın kariyeri

Müzik yeteneği ile sanat camiasına yönelen Buray, Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Gözde Ançel ile birçok şarkıya imzasını attı. Çalışmalarına hızla devam eden Buray, Ferhat Göçer’in “Unutmuş Çoktan” şarkısı başta olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi.

Buray, 2015 yılında, Melbourne’daki stüdyosunda ilk albümü “1 Şişe Aşk” için çalışmalar yapmaya başladı. Aynı zamanda, Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Tepe, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. Ayrıca, “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesinin solistliğini üstlendi ve birçok konser verdi. Buray, İngilizce repertuvarı ile yoğun ilgi gördü.

Buray, 2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kaldı. İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser verdi. Ayrıca, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı. Ayrıca, Kıbrıs’ta birçok sanatçının albümünde aranjörlük yaptı, sayısız televizyon programının orkestra şefliği yaptı.

Buray’ın albümleri

Buray’ın, “1 Şişe Aşk” isimli ilk albümünün “İstersen” isimli şarkısı, çıkış şarkısı oldu. Gözde Ançel’in sözlerini yazdığı şarkının bestesi, Buray’a ve Gözde Ançel’e ait. Ayrıca, şarkının düzenlemesi de Buray’a ait. Buray, albümün ikinci klibini “Sen Sevda Mısın” isimli şarkısına çekti. Ardından üçüncü klibini de “Kimsenin Suçu Yok” isimli şarkısına çekti. Buray’ın ikinci albümü, “Sahiden” oldu. Buray, şimdilerde üçüncü albümü “Kehanet”i çıkarmaya hazırlanıyor.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler