Ana SayfaKimdirBünyamin Sürmeli Kimdir?

İlgili Postlar

Bünyamin Sürmeli Kimdir?

Haber durumu sunucusu Bünyamin Sürmeli kimdir? Bünyamin Sürmeli kaç yaşında? Bünyamin Sürmeli aslen nereli? Bünyamin Sürmeli nerede doğdu? Bünyamin Sürmeli hakkında tüm merak edilenler haberimizin devamında…

Bünyamin Sürmeli kaç yaşında? Bünyamin Sürmeli aslen nereli? Bünyamin Sürmeli nerede doğdu?

Bünyamin Sürmeli 1 Ocak 1975 yılında İstanbul’da dünyaya geldi ve oğlak burcu.

Bünyamin Sürmeli Kimdir?

1 Ocak 1975 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Meteoroloji Mühendisliği bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Henüz mezun olmadan öğrencilik döneminde amatör olarak hava tahmini ile ilgilenmeye başladı. 1997-1998 yıllarında iki radyo ile yaptığı telefon bağlantılarında kendini gösteren Sürmeli, burada “HAVAYI KOKLAYAN ADAM” lakabını aldı.

Öğrenim hayatı sürerken 1999 yılında CNN TÜRK’ten gelen teklif ile profesyonel iş hayatına atıldı. İşin mutfağından başlayarak 1,5 yıl boyunca CNN TÜRK ekranlarına grafikler ve kendi sesiyle hava durumu bültenleri hazırladı. 2001 yılından itibaren de programının hem editörü hem de sunucusu oldu.21 yıl CNN TÜRK’te hava durumunu sundu.

Çeşitli gazete ve dergilerde yazarlık yapan Sürmeli, üniversite ve liselerde öğrencilerle buluşup söyleşilere katılmaktadır. Birçok ulusal ve uluslararası kuruluşa meteoroloji, iklim, doğa ve sürdürülebilirlik üzerine seminerler ve eğitimler vermektedir.

Sürmeli televizyonda hava durumu, belgesel programlarının yanı sıra Power FM’de meteoroloji editörlüğü, Yacht Türkiye dergisinde yazarlık yapmaktadır. Seslendirme de yapan Sürmeli’nin; Alaska, Arizona, Kenya-Tanzanya, Güney Kafkasya ve Güney Avrupa üzerine çekilmiş çeşitli belgeselleri bulunmaktadır.

Birçok reklam projesinde yer alan Sürmeli’nin katıldığı sinema ve TV dizilerinde konuk oyunculukları da bulunmaktadır. Bünyamin Sürmeli, 9 Şubat 2021 tarihinde Haber Global ailesine katılmıştır.

Bünyamin Sürmeli Belgeselleri

  • Bünyamin Sürmeli, Alaska’da
  • Bünyamin Sürmeli’nin Arizona’da

Bünyamin Sürmeli Tv Programı

  • Bünyamin Sürmeli, Alaska’da
  • Bünyamin Sürmeli İle Hava Durumu

Rasim Öztekin Kimdir?

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler