Home > Kimdir > Beren Gökyıldız Kimdir?
Beren Gökyıldız kimdir

Beren Gökyıldız Kimdir?

“Anne” dizisiyle izleyicileri ekran başına kilitleyen minik oyuncu Beren Gökyıldız kimdir? “Anne” dizisinin “Melek” karakteri Beren Gökyıldız kimdir?

Küçük star Beren Gökyıldız; 29 Eylül 2009 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ailesinin tek çocuğu olan şirin oyuncu, ilköğretim okuluna devam etmektedir. Aslında Ankara’da yaşayan oyuncu ve ailesi, dizi çekimleri nedeniyle İstanbul’a taşınmak zorunda kalmıştır. Çok minik yaşlarda oyunculuğa başlamasına karşılık; hiçbir oyunculuk dersi almadan, sadece annesinden aldığı eğitimlerle rol aldığı filmlerde, herkesi kendisine hayran bırakmayı başarmıştır.

Beren Gökyıldız, sevimli yüzüyle çoğunlukla reklam filmlerinde kendisini göstermişti. İlk kez, 2014 yılında “Kocamın Ailesi” adlı TV dizisindeki, “Pelin” karakteriyle daha yakından tanındı. Yetenekli oyuncu, bu dizi ile TV filmi kariyerine ilk adımını atmış oldu. Dizideki oyunculuk kabiliyeti çok dikkat çekince; 2016 yılının Ekim ayında başlayan, “Anne” dizisinde de tercih edildi. “Anne” dizisindeki “Melek” rolü; akıllı, çok bilmiş “Pelin” karakterinin tam zıttıdır. Son karakteriyle sergilediği üstün performansı ile de uzun süre konuşulacak olan küçük oyuncu, gelecekte de iyi bir film yıldızı olacağını şimdiden belli ediyor. Bu ay sona eren “Anne” dizisinde; kendisine devamlı eziyet edilen küçük kız Melek’in, her şeye rağmen hayata karşı; olgun, uysal, sabırlı ve güçlü duruşu, izleyenlere kimi zaman duygulu anlar yaşatırken, kimi zaman da ibretlik dersler verdi.


Bugün Doğan Ünlüler

Beren Gökyıldız’ın TV Dizileri

  • Kocamın Ailesi (2014-Fox TV-Pelin Rolünde)
  • Anne (2016-Star TV-Melek Akçay Rolünde)
  • Bizim Hikaye (2018-Fox TV-Ayşe)

Oyuncunun TV Programları

  • Güldüy Güldüy  (2016-Show TV),

Oyuncunun Sinema Filmleri

  • Boşu Bir Yerde (2016)

Beren Gökyıldız için; “Güldüy Güldüy” adlı şov programı ve “Anne” isimli dizisindeki performanslarına karşılık; 2016 yılında düzenlenen, 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri Gecesinde”En İyi Çocuk Oyuncu Ödülü” verilmiştir.

 

Hakkında Esra Tokmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir