Ana Sayfa Ünlüler Berdan Mardini boşandı

Berdan Mardini boşandı

0
795

Ünlü türkcü Berdan Mardini ile eşi Fatoş Mardini, 2010 yılında dünya evine girdi. Anlaşmazlık olunca, Mardini çifti anlaşmalı olarak ayrılma kararı aldı. Ünlü türkücünün Avukatı yaptığı açıklamada şunları duyurdu. “Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle taraflar ayrılma kararı alarak, anlaşmalı boşanma yoluyla evliliklerini sonlandırmışlardır” dedi.

 

Mardini çifti hakında ortalıkta dönen ayrılık dedikoduları doğru çıktı. 2010 Yılında Dünya evine giren, evliliğinden  Ezmira ve Miran adında iki çocuk dünyaya getiren  Berdan Mardini ve Fatoş Mardini çifti; Ayrılık iddalarını doğruladı. Ünlü Türkücü Berdan Mardini,  geçtiğimiz günlerede sosyal medya hesabında eşi Fatoş Mardini ile olan fotoğraflarını silmişti.Ortalıkta gezen dedikodular çoğalıp basın ayrılık haberi yapınca  Berdan Mardini’nin Avukatı Nezir Burak açıklamalarda bulundu.

Açıklamasında şu ifadelere ye verdi:

Ülkemizin değerli sanatçılarından müvekkilimiz Berdan Mardini’nin boşanma süreci ile ilgili bir kısım ulusal basın ve haber ajanslarında yapılan haberlere ilişkin kamuoyuna açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur.

Taraflar arasında evliliklerinin başlangıcında bulunan duygu ve düşünce birliği zamanla yerini fikri çatışmaya bırakmış olup şiddetli geçimsizlik halinin doğması sebebiyle ortak yaşam her iki taraf açısından da çekilemez hale gelmiştir. Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle taraflar ayrılma kararı almışlardır.

Taraflar boşanmanın mali ve sair sonuçları ile velayetin babada kalması hususlarında mutabık kalarak anlaşmalı boşanma yoluyla 29.03.2021 tarihinde evliliklerini sonlandırmışlardır.

Bu süreçte müvekkilimiz hakkında sosyal medya ve basın organlarında hakaret ve iftirada bulunan kişilerle ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı önemli bildiririz.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.

Berdan Mardini
Vekili
Av. Nezir Burak Beliktay”

5 Kasım 1978 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya gelen Berdan Mardini, babasının devlet memuru olması nedeniyle çocukluğunu farklı şehirlerde geçirdi. Ailesi aslen Mardinlidir. Diyarbakır’da başladığı ilkokul eğitimine Isparta’nın Gelendost ilçesinde devam eden türkücü, o yıllarda tiyatro ve müzik ile ilgilendi ve ses yarışmasına katıldı. Babasının emekli olmasından sonra ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşen Mardini, lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 90’lı yılların sonunda gece kulüpleri ve türkü bar tarzı mekanlarda şarkıcılık yapan Berdan Mardini, 2002 yılında çok istediği “Aman Aman” albümünü çıkardı ve bu albüm sonrası geniş kitleler tarafından tanındı. Ünlü türkücüye esas şöhretini kazandıran ise “Senden Çocuğum Olsun” adlı şarkısıydı.

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz