Ana SayfaÜnlülerAyşe Gruda'nın Doktorlarından Son Açıklama!

İlgili Postlar

Ayşe Gruda’nın Doktorlarından Son Açıklama!

Pankreas kanseri olan Ayşen Gruda’nın son durumunu doktorları böyle anlattı…

Usta oyuncu Ayşen Gruda, bir kaç gün önce yaşadığı sağlık problemleriyle hayranlarını üzmüştü. Son durumu ise merak konusu oldu.

Gruda’nın bulunduğu hastanenin doktorları, sanatçı ile ilgili açıklamalarıyla Gruda’nın tedavisinin devam ettiğini ama pankreas kanseri olduğunu ifad eettiler.

Posta’nın haberine göre, şiddetli mide ağrısı şikayetiyle hastaneye kaldırılan Ayşen Gruda’nın tedavisine Kağıthane Derindere Hastanesi’nde devam ediliyor. 74 yaşındaki usta oyuncunun son durumunu doktorları açıkladı

Uzman Dr. Ergün Kasapoğlu, usta oyuncu Ayşen Gruda’nın durumunun daha iyi olduğunu ve yoğun bakımdan çıkartılarak normal serviste tedavisine devam edileceğini açıkladı.

Ergün Kasapoğlu, Ayşen Gruda’nın bilincinin açık olduğunu, konuşabildiğini ve gazetesini okuyabildiğini söyledi.

Ayşen Gruda kimdir?

İşte doktorun açıklaması;

”Ayşen Hanım Cuma günü saat 18.30 civarında mide kanaması şikayetiyle başvurdu. Kan değerleri çok düşüktü. 5 günlük takip sonucu bugün kan değerleri daha iyi. 3 ünite kan verdik. Bugün servise alma ihtimalimiz bulunmakta. Fakat bir önceki hastalığı olan pankreas kanserinden dolayı genel durumu kötü.

Geldiğinde kan değerleri çok düşüktü. Hemoglobin 4 civarlarındaydı. Şu an 10’a kadar yükseldi. Şu an keyfi yerinde, sohbet ediyor, gazetesini okuyor. Bilinci açık.

Pankreasından dolayı karaciğere sıçrama mevcut. Bundan dolayı medikal tedavisini alacak. 7-8 cm pankreasta bir kitle mevcut ve karaciğerde bir metastaz mevcut.

Şu anda hayati tehlike gözlenmiyor. Beslenmesiyle ilgili sıkıntılar yaşıyoruz. Katı gıda ile beslenemiyor.

“Pankeas kanseri ilerlemiş. Dördüncü evrede…”

Pankeas kanseri ilerlemiş. Dördüncü evrede…Kemoterapi ya da ameliyat şu anda uygulamayı düşünmüyoruz.

Durumu iyiye gidiyor, yoğun bakımdan çıkarmayı düşünüyoruz. Düne göre bugün daha iyi gitti ama yarın ne olur bunu göreceğiz.

Ayşen Hanım’ın 1 senedir tedavisiyle ilgileniyoruz. Pankreasa yönelik bir girişim düşünmüyoruz. İlaçlarla gidip hastanın genel durumunu toparlamaya çalışıyoruz.

Beslenme sorunlarını çözüp, hastayı evine çıkarmayı planlıyoruz. Zaman vermek mümkün değil ama 1 hafta içerisinde durum netliğe kavuşur.

İlk yatırdığımızda hayati risk mevcuttu. Kan tedavisi sonrasında durumu biraz daha iyi.Genel hastalığından dolayı durumunda her an değişim olabilir.Biz yanındayız, başındayız. Bu hastalıkla 1 yıldır inatçı bir şekilde mücadele ediyor.Umutsuz konuşmaya gerek yok. Beraber takip edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler