Ana SayfaKültür ve SanatFilmlerAyla İçin Tüm Nefesler Tutuldu!

İlgili Postlar

Ayla İçin Tüm Nefesler Tutuldu!

Ayla İçin Tüm Nefesler Tutuldu!

 

Eleştirmenler tarafından, “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde, son yıllarda ülkemizden çıkan en güçlü adaylardan biri olarak gösterilen AYLA için nefesler tutuldu. 92 ülkenin başvurmuş olduğu bu prestijli ödül bölümü için ilk 9 film, 18 Aralık tarihinde açıklanacak.

 

ayla-oscarda

 

Astsubay Süleyman Dilbirliği’nin yaşam öyküsünü Can Ulkay’ın yönetmenliğinde beyazperdeye taşıyan AYLA; güçlü prodüksiyonu, ulusal ve uluslararası yıldızları buluşturan oyuncu kadrosu, etkisi altına alan müzikleri ve görsel bir şölen sunan sinematografisiyle ülkemizi Oscar töreninde temsil etmeye çok yakın.

Aday gösterildiği günden itibaren ABD Birleşik Devletleri’nde doğru tanıtım hamleleri yanında katıldığı festivallerle lobi faaliyetleri sürdürerek Akademi üyelerine AYLA’yı özetleyen film ekibi, 92 ülkenin başvurduğu “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde ilk 9 film arasına girebilme mevzusunda çok ümitli.

 

ayla-yabanci-dilde-oscar-aldi

 

AYLA’nın yapımcısı Mustafa Uslu; “Daha fikir aşamasından itibaren filmimizin Oscar’a gideceğine inancım tamdı. Ayla bizlere Süleyman Amca’mızdan yadigar. Onun kahramanlığını, tüm dünyaya örnek olan acıma ve iyiliğini en doğru şekilde yansıtmayı hedefledik.

Süleyman Amca’mız vefat etti, babam gibiydi, babamı kaybetmiş şeklinde oldum. Filmi izledi bununla beraber yıllarca hasretini çektiği Ayla’sıyla yan yana… İnştanrı Oscar’a da gideceğiz. Ve hepimiz onu bir kere daha tanıyacak. Hepimiz de filmimizi izleyen milyonlar benzer biçimde nefesimizi tuttuk listenin açıklanmasını bekliyoruz.

İnsanlığın en ihtiyaç duyduğu anda Oscar’ın bu şekilde bir hikayeyi görmezden gelemeyeceğini düşünüyorum. Güçlü rakiplerimiz var. İlk dokuza kalamasak da hepimiz ihtiyaç duyulan her şeyi eksiksiz meydana getirmeye çalıştık. Üzerimize düşeni yapmış olduk, keşke diyeceğimiz bir vaziyet olmaz” dedi.

İlk dokuz ardından Oscar için yarışacak son 5 film ise 24 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler