Magazin Haberleri » Kimdir » Amin Abbasov kimdir?
amin-abbasov
amin-abbasov

Amin Abbasov kimdir?

Oyuncu,müzisyen,şarkıcı,seslendirme sanatçısı,dublör ve sunuculuk yapan genç Azerbaycan’lı sanatçı hakkında merak edilenler ve biyografisi haberimizde.


Amin Abbasov, sana ne, ağlama, hayalperest, neden olmasın, olmuyor, korkuyorum, zengin kalkışı gibi pek çok popüler şarkı ile bir hayran kitlesi kazanmıştır,bunların arasında evleniyoruz indirilen şarkılar arasında birincisi.


Bugün Doğan Ünlüler

Amin Abbasov kaç yaşında? Amin Abbasov aslen nereli? Amin Abbasov hangi burç?

Amin Abbasov 10 Temmuz 1995 yılı Bakü / Azerbaycan’lı olan Amin Abbasov  23 yaşındadır ve  10 Temmuz gününde doğmuş olan Amin Abbasov’un burcu yengeç burcudur.

Amin Abbasov kimdir?

Yetenekleriyle ve başarılarıyla kendinden söz ettiren ünlü genç sanatçı Amin Abbasov 10 Temmuz 1995 yılında Azerbaycan, Bakü’de doğmuştur. 23 yaşında olan sanatçı, 2010 yılında kariyerine radyoda başladı ve radyoda yapılan sunuculuk yıllarının ardından müzik albümü çıkartmıştır.

Amin Abbasov, çok yönlülüğü ile bilinen bir sanatçıdır. Çizgi film dublörlüğü ve seslendirmesi, dizi ve reklam müzikleri, seslendirmesi yapan sanatçı aynı zamanda 2011 yapımı “Nuri”  isimli dizi film projesinde de yer almıştır.

Bekar ve herhangi bir ilişkisi olmayan genç sanatçı aynı zamanda 1.84 boyundadır.  Amin Abbasov, Azerbaycan ve Türkiye arasında projelerle ilgili yeni çalışmalarını sürdürmektedir.

Amin Abbasov Dizileri

2011 – Nuri (TV Dizisi)

2011 yılında yönetmenliğini Tayfun Güneyer’in yönetmenliğini yaptığı ve başrollerinde Meltem CumbulOktay KaynarcaÖykü ÇelikAsuman DabakVural ÇelikHakan AltınerÜnal Yeter ve Taner Rumeli gibi ünlü isimlerin de yer aldığı “Nuri” adlı dizide oyuncu olarak yer aldı.

Meltem Cumbul kimdir?

Oktay Kaynarca kimdir?


Amin Abbasov Albümleri

2016 yılında söz ve müziği kendisine ait olan When the Comes isimli albümü müzik severler ile paylaşmıştır.
2018 – Evleniyoruz
2018 – Gece Gündüz
2018 – Broken Soul
2017 – Private Love
2016 – When the Comes
2016 – Geriye Dön
2016 – Vibe
2015 – Hayalperest

Hakkında Emirkan Damar

Emirkan Damar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir