Ana SayfaÜnlüler4 Yıl Hapis Cezası Talep Edilen Burak Özçivit' den Flaş Açıklama...

İlgili Postlar

4 Yıl Hapis Cezası Talep Edilen Burak Özçivit’ den Flaş Açıklama…

Ünlü oyuncu Burak Özçivit hakkında, 8 Aralık 2020′ de Beykoz Riva’da Kuruluş Osman’ ın set çekimleri esnasında set çalışanlarına hakaret ettiği gerekçesiyle “zincirleme şekilde alenen hakaret” suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapsi talebiyle dava açıldı. Basında çıkan haberlerin sonrasında Burak Özçivit’ in avukatı Serkan Toper’ den flaş bir açıklama geldi. İşte Detaylar…

Fahriye Evcen Ve Burak Özçivit’ ten Boşanma İddialarına Cevap!…

4 Yıl Hapis Cezası Talep Edilen Burak Özçivit’ den Flaş Açıklama…

Geçtiğimiz yıl Kuruluş Osman dizisinin çekimleri esnasında 4 set çalışanına içinde hakaret ve küfür olan sözler sarf ettiği  iddia edilen ünlü oyuncu Burak Özçivit hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Kuruluş Osman dizisinde müştekiler M.B.K, O.Ş. ve A.Ö’nün kamera asistanı, diğer müşteki T.A’nın ise görüntü yönetmeni olarak görev yaptığı anlatıldı. İddianamede, Burak Özçivit’in dizinin başrol oyuncusu olduğu, olay günü Burak Özçivit’in olduğu çadırdan çıkarak müştekilere yönelik küfür ve hakaret içeren sözler söylediği belirtildi. Müşteki tarafın sunduğu tanıkların alınan beyanlarında bu olayı doğruladıkları kaydedildi.

Dava Dosyanın suçun uzlaştırma kapsamında olması sebebiyle uzlaştırmacıya gönderildiği ancak uzlaştırmacı raporuna göre uzlaşma önerisinin olumsuz sonuçlandığı aktarıldı.

3 Aydan 15 Günden 4 Yıl 1 Aya Kadar Hapisle Cezalandırılması Talep Edildi…

Burak Özçivit’in “zincirleme şekilde alenen hakaret” suçundan 3 aydan 15 günden 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame gönderildiği Beykoz 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nce iddianame kabul edildi. Ünlü Oyuncu Burak Özçivit’ in yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Basına yansıyan haberlerin sonrasında Burak Özçivit’ in avukatı Serkan Toper, yazılı bir açıklama yaptı;

“Müvekkilim Burak Özçivit hakkında bugün yazılı ve dijital basın mecralarında çıkan haberler’ in müvekkil hakkında haksız intiba oluşturma çabalarına mahal vermemek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına işbu basın açıklamasının yapılması zarureti hasıl olmuştur. Söz konusu haberler de müşteki sıfatı ile bulunan kişiler Anayasal şikayet hakkını kötüye kullanmışlardır.”

“Şikayet hakkının kötüye kullanılması; suçsuzluğunu bilerek haksız davranışlarla kişiyi küçük düşürmek ve haksız menfaat teminine yönelik eylemlerdir. Bir hakkın kötüye kullanılmasını hukuk düzeni korumaz. Şikayet hakkı kötüye kullanılmıştır ve müvekkile karşı haksız davranış halini alarak dürüstlük kurallarına da aykırı bir eyleme dönüşmüştür.”

“Astronomik Meblağlar Talep Edilmiştir”

“Adli makamlara intikal ettirilmiş kurgu iddialar sonucu müvekkilden astronomik meblağlar talep edilmiş ve bu talepler karşılanmayınca basına servis edilen gerçek dışı beyanlarla müvekkilin kamuoyu nezdindeki itibarına saldırı düzenlenmiştir.”

“Yargılama sonucu gerçeklerin ortaya çıkacağına, fırsatçılığa ve mesnetsiz iddialara karşı hak ve hakikatin galip geleceğine olan inancımız tamdır. Gerçekler güneş gibidir. Zamanı gelince muhakkak ortaya çıkar. Haksız ve fahiş talepler için ortaya konan bu kurguların Türk Yargısının şaşmaz adaletinden döneceğine olan yüksek inancımızla…

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…”

Burak Özçivit kimdir?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler