Magazin Haberleri » Yaşam » Güzellik » 2019’da nasıl bir kaş modeli kullanmalısınız!

2019’da nasıl bir kaş modeli kullanmalısınız!

Kaş şekliniz yüzümüzün ve gözlerimizin güzelliğini, etkileyen en önemli faktörlerdendir. Kadınların çok hassas olduğu kaş şeklilleri, hem bakışlarımızın anlamını değiştirir hem de yüzümüz. Hande Yener, Ayşe Tolga ve Ceyda Ateş gibi ünlü isimlerin makyaj ve kaş uzmanı Özge Özel, 2019 kaş trendlerini anlattı. Sizler için derlediğimiz haberimizde kaş uzmanlarından da alınan bilgiler dahilinde 2019 da nasıl bir kaş kullanmalısınız haberimizde…


Kaşta birinci şart doğallık

Yüz güzelliğimizi ve ifademizi bu denli etkileyen kaşlarımızı alırken veya aldırırken, dikkat etmememiz gereken bazı püf noktalar vardır. Son yıllardaki doğallık akımının devam edeceğini belirten güzellik koçları sizler için şu tavsiyeyi veriyorlar; “Kaş tasarımlarımda ve makyaj çalışmalarımda benim için en önemli olan unsurdur. Doğal olan her şey güzeldir…2019’da da doğallık ön plandadır.”

Kaş uygulamanız nasıl olmalı?

Günümüzde kadınlarda sıklıkla görebileceğiniz usturalı kaş alımını güçlenmesini istediğiniz bölgelere uygulatıyorsunuz. Böylelikle kaşımızı en az iki sıra daha kalınlaştırmış oluyoruz. Günümüzün en büyük sorunu yanlış alımlardan küsmüş ve dökülmelerden dolayı bozulan kaşlar… Öncelikle bu tarz kaşlarda ilk yaptığımız işlem vitamin ile kaşları gürleştirmek oluyor. Kaşları vitaminle besleyip gürleştirdikten sonra varsa dolmayan kısımlara kısmi dolum işlemi uguluyoruz ve kaş şeklini sabitliyoruz. Vitaminle gürleşemeyecek kaşlara ise microblaiding yapıyoruz.

Kadınların çok merak ettiği Microblading kaş uygulaması nedir?

Aslında pek çoğumuzun yaptırdığı etrafında sıklıkla gördüğü Microblaiding kaş nedir? Microblaiding, 3D kıl tekniği dediğimiz seyrek olan kaşları yoğunlaştırmak amacıyla ve kişinin kendi kıl renginde ve var olan kaşının çok dışına çıkmadan doğallık prensibimizi koruyarak yaptığımız işlemlerdir. 2019’un gene en çok tercih edilecek kaş modeli Microblaiding kaş uygulamasıdır.


Kaş şeklini verirken nelere dikkat etmeli?

Bizim için en önemli olan müşterilerimizin istekleridir. Önce onlar ne istediklerini, nasıl mutlu olacaklarını anlatırlar. Sonrasında iş bize düşer. İlk işlemimiz göz başlangıcı ve göz bitişini belirlemek oluyor. Bu bize müşterilerimizin yüzüne yakışacak olan kaş şeklimizi belirlemede büyük rol oynuyor. Fazlasıyla düşük kaş yapısına sahip kişilerde amaç kaşı daha kalkık göstermektir. Çok kalkık kavisli kaşları ise düşürüp doğal hale getiriyoruz.

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında İrem Arabacılar

Avatar

İlginizi Çekebilir

Yeni saç trendleri

Yeni saç trendleri için önemli ipuçları

Her kadın için Yeni saç trendlerine önemli ve merakla takip ediliyor. Saç kesim ve saç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir