Ana SayfaÜnlülerYeşilçam Emektarı Bir Pansiyon Odasında Yaşam Savaşı Veriyor!...

İlgili Postlar

Yeşilçam Emektarı Bir Pansiyon Odasında Yaşam Savaşı Veriyor!…

Magazin camiasının Felaket Tellalı lakaplı ünlü ses sanatçısı Onur Akay, yine acı bir haber ile karşımıza çıktı. Türkiye ‘de ilk ezanı okuyan Bilal-i Habeşî ’ye can veren oyuncu Kubilay Hakan ’ın bir pansiyon odasında yaşam savaşı verdiğini, canlı yayında açıkladı. İşte Detayları…

Tuğba Özay Canlı Yayında Onur Akay’ın Orucunu Bozdu

Yeşilçam Emektarı Bir Pansiyon Odasında Yaşam Savaşı Veriyor!…

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, partneri Reyhan Cansu ile hazırlayıp sunduğu “Burası Türkiye” adlı televizyon programına, geçtiğimiz günlerde Film-San Vakfı’na başkan yardımcısı seçilen Meral Konrat ’ı konuk etti.

“Alanya da Bir Pansiyon Odasında Yaşam Savaşı Veriyor…”

Programın ilerleyen dakikalarında Onur Akay, Yeşilçam’ın emektarı Kubilay Hakan’la ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Akay, “ Şimdi sizlere 82 yaşında ve unutulmuş bir Yeşilçam çınarından bahsedeceğim… Alanya da bir pansiyon odasında yaşam savaşı veriyor… Yeşilçam emektarı Kubilay Hakan, uzanacak yardım eli bekliyor. Hakan “Bir tek Allah’ım var, yalnızlık çok zor” diyor. 1966 yılında Yeşilçam da uşak rolü ile sinemaya giren Kubilay Hakan’ı bilirsiniz… 300 civarında filmde rol almıştır… Asıl adı Sabri Kubilay…” dedi.

Onur Akay şöyle devam etti:

“Bana Sahip Çıkın, Unutmayın Beni…”

“Geçtiğimiz yıl yaşadığı küçük bir evi vardı ve bitişiğindeki evle birlikte yakıldı. Eşinden ve çocuklarından ayrı yaşayan Türk Sinemasının siyahi oyuncusu Kubilay Hakan, evi yanınca Ocak ayında  sokakta kaldı. Eşyaları, kostümleri, dar günler için biriktirdiği parası ve kimliği de yanınca büyük sıkıntı yaşayan Hakan ‘a, Alanya Belediye’si sahip çıkıp Nisan ayına kadar bir pansiyona yerleştirdi. Yön bulma rahatsızlığı yaşıyor… 82 yaşındaki oyuncu, önceki gün de kaldığı pansiyondan sokağa çıktıktan sonra kayboldu ve üç gün sonra bir köy yolunda bulundu. Giyecek, yiyecek sorunu da yaşayan Kubilay Hakan, Film-San Başkanı Engin Çağlar, Film-San Başkan Yardımcısı Meral Konrat ve Soder Başkanı Yusuf Sezgin e de seslendi. ‘Sizlerin her biri ile 20’şer 30’ar filmde oynadım. Ben Kubilay Hakan’ım, bana sahip çıkın, unutmayın beni. Türkiye de ilk ezanı okuyan Bilal-i Habeşî’yi oynayan oyuncu da benim. Unutuldum, herkes unuttu beni. Bir Allah’ım var, sanat dünyasından, ilgililerden destek bekliyorum. Yalnızlık çok kötü. Bir pansiyon odasında tek başına yaşamak ne kadar zor. Allah kimseyi yalnız ve çaresiz bırakmasın.’ dedi.” İfadelerini kullandı.

Meral Konrat da canlı yayında Onur Akay’a ne gerekiyorsa yapılacağının sözünü verdi…

Felaket Tellalı Onur Akay kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor?

Kubilay Hakan Bilal-i Habeş
Kubilay Hakan Bilal-i Habeş

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler