Ana SayfaKimdirYalçın Menteş Kimdir?

İlgili Postlar

Yalçın Menteş Kimdir?

90’lı yıllarda rol aldığı dizilerdeki rollerle hatırlanan Yalçın Menteş kimdir? Yalçın Menteş Nerede Doğdu? Yalçın Menteş Aslen Nereli? Yalçın Menteş Hangi Burç? Yalçın Menteş’in Filmleri Hangileri? Hepsi Ve Daha Fazlası Haberimizde…

Yalçın Menteş Nerede Doğdu? Yalçın Menteş Aslen Nereli? Yalçın Menteş Hangi Burç?

Yalçın Menteş 1 Nisan 1960’ta İzmir’in Tire ilçesinde doğdu. Yalçın Menteş Aslen İzmirlidir. Yalçın Menteş Balık Burcudur.

Yalçın Menteş Kimdir?

Yalçın Menteş, ilk orta ve lise eğitimi İzmir’de tamamladı. İzmir’de liseyi bitirdikten sonra tiyatroya, 1977 yılında Turgut Özakman’ın “Darılmaca Yok” adlı oyunuyla başladı. Yalçın Menteş, 1999 Yılında Star TV’ de yayınlanan “Çarli” ve başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı “Tatlı Kaçıklar” adlı diziyle televizyon ekranlarında ünlü olmayı başarmıştır.

Yalçın Menteş 1983’de İzmir’de 45 kişilik kadrosuyla bir cep tiyatrosu kurdu. 1987’de tiyatro çalışmalarını daha rahat olarak sürdürmek için İstanbul’a yerleşti. TRT’deki bazı programlara küçük güldürü bölümleri hazırlayan Yalçın Menteş, Tatlı Kaçıklar dizisindeki ‘Saffet’ rolüyle dikkat çekmeyi başardı.

Yalçın Menteş 1995’te “Dikkat Yalçın Menteş” adlı tek kişilik oyununu sahneledi. Türk Büyükleri Ansiklopedisi’nden etkilenen Yalçın Menteş, “100 Ünlü Yüz” adlı oyunuyla Türkiye gündemindeki kişileri sahneye taşıdı.

Yalçın Menteş, diyabet, kalp ve damar hastalıkları sebebiyle kaldırıldığı Şişli’deki Memorial Hastanesi’nde tedavi görmekte iken 12 Nisan 2013 tarihinde damar tıkanıklığı yüzünden sağ bacağının dizinin üzerinden kesildi…

Yalçın Menteş’in Filmleri:

Tatlı Kaçıklar

Yalancı Yarim

Cennet Mahallesi

Çarli Hırsız

Yalancı Romantik

Sevda Tepesi

Akasya Durağı

Doksanlar

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler