Ana SayfaDedikoduWhatsapp Hangi Platformlara Desteğini Kesiyor?

İlgili Postlar

Whatsapp Hangi Platformlara Desteğini Kesiyor?

Facebook‘un dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, günümüzde tarih olan iki platforma verdiği desteği kesiyor.

Uzun zamandır beklenen bu adım halen Windows Phone 8.0 ve BlackBerry OS işletim sistemli akıllı telefon kullananları ilgilendiriyor. Yapılan resmi açıklamaya göre uygulamanın desteği 31 Aralık 2017 tarihinden sonra kesiliyor. Bu platformda kalan kullanıcıların verilen tarihten sonra herhangi bir güncelleme alamayacak ve bir süre sonra mesajlaşma özelliğini de kullanamayacak. Sürekli olarak gelişen ve doğal olarak daha iyi sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan WhatsApp, basit görüntüsüne rağmen arka planda çok sağlam işler gerçekleştiriyor. Kişilerin artık iOS ya da Android işletim sistemli bir akıllı telefona geçmesini isteyen şirket, destek limitini oldukça uzatarak elinden geleni yapmış görünüyor.

WhatsApp için ya iOS ya Android

Normalde bu destekleri 2017 ortasında kaldıracağını belirten ancak daha sonra uzatan şirket, kullanıcılara ciddi bir zaman tanıdı. Ancak artık geriye bağlı kalmanın bir anlamı olmadığını iyi bilen şirket, gücünü iOS ile Android tarafına verecek. Her gün bu platformlardaki kullanıcı deneyimini artırmak için denemeler yapan popüler platform, birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Bunlar da bizler için oldukça güzel görünüyor. Aramızda halen Windows Phone 8.0 ve BlackBerry OS işletim sistemli bir akıllı telefon kullanan var mı?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler