Kapat

Vatan Şaşmaz, ‘organik hoşaf projesi’ tartışması hakkında açıklama yaptı

Magazin Haberleri
Ünlüler Vatan Şaşmaz, ‘organik hoşaf projesi’ tartışması hakkında açıklama yaptı

TRT Haber kanalında yayınlanan girişimcilik programında yarışan projelerden biri olan ‘organik hoşaf’ projesi, gündemden düşmüyor. Yapılan eleştirilere, programın sunucusu Vatan Şaşmaz’dan açıklama geldi. Şaşmaz, “Problem hoşaf ismi, kulağa biraz komik geliyor.” dedi. Detaylar haberimizde…

TRT Haber ekranlarında yayınlanan “Bir Fikrin mi Var” isimli girişimcilik projelerinin yarıştığı yarışma programında yarışan ‘organik hoşaf’ projesi, günlerdir gündemden düşmüyor.

Günlerdir sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi

‘Hız ayarlayan kasis’ projesinin birinci olduğu yarışma programında finale kalan ‘organik hoşaf’ projesi günlerdir sosyal medyada eleştiriliyor.

Vatan Şaşmaz açıklama yaptı

Programın sunucusu Vatan Şaşmaz, Best FM’de Ufuk Karcı’nın sunduğu ‘Konuşan Türkiye’ programında konu hakkında açıklama yaptı.

Türkiye’de sosyal medyada dalga geçme sorunu olduğunu vurgulayan Vatan Şaşmaz, sosyal medyada yapılan eleştirilere dikkat çekerek “Jüriye sordum. Tamam başarılı bir içecek… Bu içeceğin pastörize edilmeden bozulmadan raflarda saklanılabilmesi de gayet iyi… Ama emin misiniz diye. Kendilerinden gayet emindiler; ‘Hayır… Bu bir girişimcilik başarısıdır. Bu milli içeceklerimizden birini anlatmayı başarırsa, muazzam bir başarı elde eder’ dediler. Ama unutmamak lazım. Bu programda sunulanlar bir icat, bir mucitlik hikayesi veya bir buluş ortaya çıkarma hikayesi değildir. Bu bir girişimcilik başarısıdır ve satacak bir ürün geliştirilmesidir. Alzheimer Çipi projesi Organik Hoşafa yenildi iddiaları doğru değil. Her ikisi de finale kalmıştır. Sonuçta finalde kazanan ise bambaşka bir proje olmuştur. Hız ayarlayan kasis projesi. Ben de en nihayetinde sunucuyum. Ama böyle bir olayda da sunucunun dövülmesi de hep gelenek. Ben buna alışığım. Ama şunu unutmamak lazım. Orada hayalleri kırılan bir gıda mühendisi kızımız var. İnsanların konuşurken, bunu da unutmamak lazım. Problem hoşaf ismi, kulağa biraz komik gelmesinden dolayı mavraya gayet açık olması.” diye konuştu.

Vatan Şaşmaz kimdir?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir