Çarşamba, Nisan 14, 2021
Ana Sayfa Kimdir Sefa Doğanay Kimdir?

Sefa Doğanay Kimdir?

-

Acun Ilıcalı’nın yapımcılığında ekranlara gelen Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli yarışma programının 2. sezon şampiyonu Sefa Doğanay Kimdir? Sefa Doğanay nerede doğdu? Hepsi ve daha fazlası haberimizde…
Bugün Doğan Ünlüler

Sefa Doğanay Nerede Doğdu?

Sefa Doğanay, 30 Eylül 1992 de Trabzon’un Of ilçesinde dünyaya geldi.

Sefa Doğanay Kimdir?

Sefa Doğanay 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan Doğanay, ortaokulu Samsun Gazipaşa İlköğretim okulunda okudu.

Tiyatro ve sahneye olan merakı çok küçük yaşlardan beri var olan Sefa ilk sahne deneyimini ilkokul 8.sınıfta usta kalem Adalet Ağaoğlu’nun yazdığı ‘Çatıdaki Çatlak’ oyununda ‘Sadık’ karakterini canlandırmıştır.

Liseyi Samsun Namık Kemal Lisesinde okudu. Okul yıllarında çeşitli değişim ve sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. Bu projelerden biriside Milli Eğitim Bakanlığının 2008 yılında hayata geçirdiği ‘Gönül Köprüsü’ projesidir.

2010 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü kazanmış ve İstanbul’a gelmiştir.

Taklit yeteneğini çok küçük yaşlarda keşfeden Sefa Doğanay, izlediği tüm sanatçıların taklitleri yanı sıra çevresinde bilinen ve tanınan kişileri de taklit ederek herkesin sempatisini kazandı. Başarılı oyuncu kısa sürede geniş izleyici kitlesine sahip olmayı başardı…

2011 yılında Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği “Yetenek Sizsiniz Türkiye” yarışmasında birinci olarak tüm Türkiye’de tanınmıştır. 2011 yılında Acun Ilıcalı yapımcılığında yapılan Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında birinci olan başarılı şovmen, 250 bin TL ödülü kazanmıştır.

Sefa Doğanay “Çocuklar Duymasın” dizisinde 37 bölüm oyunculuk yapmıştır. Şu an yurtiçi ve yurtdışı stand-up gösterileri, özel şirket geceleri, bayii toplantıları, biletli özel gösteriler ve festivaller ile yoğun bir şekilde sahne çalışmalarını sürdüren Doğanay, Marmara Üniversitesi İİBF işletme 3.sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor.

Ekranda birçok proje de yer alan başarılı oyuncu Sefa Doğanay, geniş hayran kitlesi ile başarılı şekilde kariyerinde ilerliyor.

 

 

 CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın Nikah Tarihi Belli Oldu

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı’nın Nikah Tarihi Belli Oldu

0
Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı'nın nikah tarihi belli oldu. Pandemi nedeniyle bir aksilik olmazsa çift yakında dünya evine girecek. İşte detaylar; Keşke Ben de Aşık...
Kubilay Aka ve Beyza Güneş Davasında Flaş Gelişme

Kubilay Aka ve Beyza Güneş Davasında Flaş Gelişme

Mehmet Erdem Uçakta Olay Çıkardı

Mehmet Erdem Uçakta Olay Çıkardı

Derin Talu Paylaşımıyla Olay Oldu

Derin Talu Paylaşımıyla Olay Oldu