Çarşamba, Mayıs 12, 2021
Ana Sayfa Kültür ve Sanat Müzik Samet Serhat Uzun Süren Sessizliğini "Yok Sen Gibi" İle Bozdu...

Samet Serhat Uzun Süren Sessizliğini “Yok Sen Gibi” İle Bozdu…

-

Genç müzisyen Samet Serhat’ın uzun süre sonra çıkardığı yeni single çalışması “Yok Sen Gibi”, OnAir Sahne tarafından yayımlandı. İşte Detaylar…

Samet Serhat Uzun Süren Sessizliğini “Yok Sen Gibi” İle Bozdu…

Aslında şarkının hikayesi çok daha önce başlamış; Samet Serhat bundan yaklaşık 7 yıl önce, Rock müzik kültürüne ilgi duyan bir Rap söz yazarıyken Youtube’da rastlamış olduğu Alternatif Rock tarzında bir altyapıya, şarkı sözleri yazmış. Zaman içinde özgünleşerek bugünkü halini almış “Yok Sen Gibi”. Genç Müzisyen Samet Serhat şöyle devam ediyor…

“Bu Şarkımı Seçtim.”

“Sözlerini müziği ile birlikte tamamlamış olduğum ilk şarkı. Herhangi bir hikayeye dayalı yazılmış sözler içermiyor, sadece kulağa hoş gelen melodisi, akılda kalıcı nakarat kısmı ve ev stüdyosunda kayıt edilebilecek nitelikte olmasından dolayı diğer şarkılarımın arasından kaydetmek için bu sefer bu şarkımı seçtim.”

Samet Serhat birçok müzisyenin aksine duyguları yanında teknik olarak da çalışan bir beyinle yapıyor müziğini. Tamamlandığını düşündüğü şarkıların üzerinde birkaç hafta süresince her gün olmak üzere kayıtsız okumalar yapıp, ufak tefek varyasyonlar ve sözlerin vuruculuğu hakkında düşünüyor, gerektiğinde değişime gidiyor. İçine sindiği vakit, öncelikle altyapının akustik gitarlarını ardından elektrik gitarlarını kayıt edip, düzenlemelerini yaptıktan sonra bas gitar kayıtlarını ve düzenlemelerini yapıyor. En son olarak daw programından uygun davul plugin bulup, kaydın üzerine yazıyor. Düzenlemesi biten altyapının üzerine vokal kayıtlarını aldıktan sonra mix işlemlerine ve ardından mastering işlemlerine geçiyor.

Kendisi bu bilgileri verirken “Yemek tarifi gibi oldu ama anlatıldığı kadar kolay değil, haftalar alabiliyor.” dese de aslında bireysel çalışan bağımsız müzisyenlerin şarkları ile ilgili her şeyden sorumlu olmasının ne kadar zor olduğundan açık yüreklilikle bahsediyor.

İdeali Sadece Müzik…

Tüm zorluğuna rağmen müzikle uğraşmaya devam eden tüm bağımsız müzisyenler gibi Samet Serhat’ın da en büyük ideali sadece müziği ile ilgilenebileceği günlere kavuşmak.

Samet Serhat’ın yeni ve iddialı şarkısı “Yok Sen Gibi”yi tüm dijital platformlardan ve OnAir Sahne YouTube kanalından takip edebilirsiniz.

Samet Serhat Kimdir?İşte Samet Serhat ‘den “Yok Sen Gibi”…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Meryem Uzerli Kızıyla Yeni Fotoğraf Paylaştı

Meryem Uzerli Kızıyla Yeni Fotoğraf Paylaştı

0
Meryem Uzerli kızıyla yeni fotoğraf paylaştı. Yaklaşık dört ay önce ikinci kez anne olan ünlü oyuncu Meryem Uzerli, sosyal medya üzerinden yeni bir paylaşımda...
Engin Akyürek ve Pınar Deniz Aşk Mı Yaşıyor?

Engin Akyürek ve Pınar Deniz Aşk Mı Yaşıyor?

Eda Taşpınar: Dünyaya Benim Gibi Bakmıyorlar

Eda Taşpınar: Dünyaya Benim Gibi Bakmıyorlar

Tansel Öngel ve Merve Dizdar'dan Eğlenceli Mesaj

Tansel Öngel ve Merve Dizdar’dan Eğlenceli Mesaj