Salı, Haziran 15, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Şahin Tepesi'nde Bir Romeo Juliet Hikayesi İzleyeceğiz!

Şahin Tepesi’nde Bir Romeo Juliet Hikayesi İzleyeceğiz!

-

Şahin Tepesi dizisinin yönetmen koltuğunda oturan deneyimli isim Hilal Saral, diziyle ilgili bilgileri Sabah gazetesiyle yaptığı röportajda paylaştı.

Türkiye’nin ilk ve tek Emmy ödüllü dizi yönetmeni o. Aldığı ödülle sektöre de bir yol açtı. Yurt dışına satılan dizilerden 10’unun dördünde onun imzası var. Şimdi atv ekranlarında yayınlanacak Şahin Tepesi isimli dizinin yönetmen koltuğu ona emanet. Hilal Saral bir kadın yönetmen olarak genç yaşında bu başarıyı elde etmesinin sırrını, işini aşkla yapmak olarak açıklıyor.Şahin Tepesi, beklentilerin çok ötesine geçecek bir dizi!

Yönettiği her diziye renk veren, duygularını tamamıyla o projeye aktaran, deyim yerindeyse dizinin içindeki bir karakter gibi işin ruhunu hisseden bir yönetmen Hilal Saral. Şimdi yepyeni bir projenin maestro’su oldu: Şahin Tepesi… atv ekranlarında cuma günü yayınlanmaya başlanacak dizi afişiyle, fragmanıyla bile konuşulmaya başlandı.

Zerrin Tekindor, Aybüke Pusat ve Boran Kuzum’un başrollerinde yer aldığı dizini Cuma günü ilk bölümüyle başlıyor. Merakla beklenen dizinin fragmanları büyük ilgi görmüştü. Özellikle Pusat ile Kuzum’un uyumlu halleri de dizinin bir hayli dikkat çekeceğini göstermişti.

Şahin Tepesi’nin rengi pembe!

Hilal Saral ise diziyle ilgili önemli detaylar vermekte.Her dizisine bir renk veren ve konsepti de bu renge göre oturtan Hilal Saral, Şahin Tepesi’nin rengi olarak pembeyi tercih ettiğini söyledi.

Saral, “Şahin Tepesi’nin rengi gül kurusu ve pembe. Çünkü kolonyacılıktan esans üretimine geçmiş bir aile hikayesini anlatıyoruz. Isparta’nın gülleri meşhurdur ve gül özel bir çiçektir ülkemiz için, kokusu da… Pahalı bir esans çıkar gülden. O yüzden bu işin rengi pembe ve tonları. Renkleri kullanmayı seviyorum. O dünyayı kurarken önce renkler gözümün önünde hareket etmeye başlıyor. Afişten de anlayabilirsiniz bunu. Çok sevdim afişimizi” açıklamasını yaptı.

Dizinin ana ekseninin iki kuvvetli kadının çatışması olduğuna vurgu yapan Saral, “Bunlar birbirlerinin hayatlarını çalan iki kadın. Bu kadınların çocuklarının aşklarını izleyeceğiz. Bir Romeo Juliet hikayesi diyebiliriz. Bir güç savaşı var ortada. Seyircinin sevdiği, entrikası, merak unsuru bol olan bir iş oldu. Bazı işler vardır defalarca izlenir hani, işte o dizilerin yarattığı boşluğu hisseden seyirci için biçilmiş kaftan” diyerek bir hayli meraklandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Emre Aşık “Para Genç Futbolcuları Bozuyor”

0
Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Milli Takım'ın efsane isimlerinden Emre Aşık bilinmeyenlerini Melisa Özmen'e anlattı. Röportajın detayları haberimizin devamında... Mücadeleci Olmam En Büyük Sırrım Sizin bir sırrınızın...

Esra Balamir Yürek Hoplattı

Aslızen ‘den İddialı Sözler