Cumartesi, Ekim 23, 2021
Ana Sayfa Ünlüler Onur Akay'dan Kıbrıs'ta tutuklanan müzisyenler için şok iddia!

Onur Akay’dan Kıbrıs’ta tutuklanan müzisyenler için şok iddia!

-

Sanatçı Onur Akay, Kıbrıs’ta tutuklanan 21 müzisyenin oyuna getirildiğini ve ifadelerinin değiştirildiği iddiaları ile magazin gündemine bomba gibi düştü! Onur Akay’dan Kıbrıs’ta tutuklanan müzisyenler için şok iddia! Ses sanatçısı Onur Akay, 21 müzisyenin tutuklanmasının sebebini açıkladı.

Onur Akay’dan Kıbrıs’ta tutuklanan müzisyenler için şok iddia!

Onur Akay bugünkü yazısında 21 müzisyenin neden tutuklandığını yazdı. Onur Akay, son dava öncesi otelin avukatının müzisyenlere oyun oynadığını açıkladı. Onur Akay, tutuklanan müzisyenlerden birisinin annesinin Bülent Ersoy ile tartıştığını dile getirdi.

İşte merak edilen o yazı!

Onur Akay, konu ile ilgili şu cümleleri dile getirdi: “28 Ağustos’ta Kıbrıs’ta bir otelde Bülent Ersoy’un verdiği konsere eşlik etmek için giden 21 müzisyen, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne girişte sundukları PCR testleri sahte çıkınca tutuklanmıştı. O gece konserin yapılabilmesi için müzisyenler polis eşliğinde otele getirildi ve konser bitince tekrar cezaevine götürüldü. Daha sonra kendilerine sahte testleri düzenleyen otelin verdiği 10 bin lira kefalet karşılığında, haftada iki gün KKTC polisine imza şartıyla serbest bırakılmışlardı. Mahkeme sürerken 21 müzisyen otel tarafından da misafir edildi ve o otelin avukatları müzisyenlere başka bir avukat tutmayın biz bu olayı çözeceğiz dediler.”

Müzisyenler neden tutuklandılar?

Otelin avukatları son dava öncesi müzisyenlere bir oyun oynayarak, “Burada kaldığınız sürece bu dava çok uzar. Siz suçu kabullenin, sizin cezanız kesilsin, biz sizi savunalım. Gerekirse kefalet verip çıkaralım.” cümlelerini kurduğunu dile getirdi. Bununla birlikte Onur Akay,” Ben orada kalan bir müzisyenin babasına bunu kabul etmesinler dedim ama maalesef bir an önce Türkiye’ye gelmek için son mahkemede ifade değiştirerek suçu kabul ettiler ve tekrar tutuklandılar. Avukatların tek amacı oteli aklamaktı. Tutuklanma olayı sonrası aileler, Bülent Ersoy’un ses çıkarmamasına ayaklandı ve tutuklanan bir müzisyenin annesi Ersoy’la tartıştı. Bunun üzerine Ersoy da dün, “Türkiye’nin en iyi avukatlarını görevlendirdim.” diye açıklama yaptı ama biraz geç kaldı. Keşke ilk günden görevlendirseydi.” ifadelerine yer verdi.  Cümlelerine tekrar yer vererek, “Keşke ilk günden görevlendirseydi. Ayrıca Ersoy’un, “21 müzisyen dostlarımın ellerine tutuşturulan, sahte PCR raporu alan adı geçen otelin sayın genel müdürü Süleyman Bey’in ve bu raporları tanzim eden hatır, gönül ve kazanç için sahtekârlık yapan sayın doktor, hemşire ve hastanenin onayladığı resmi belgeleri tanzim ve tebliğ eden kişilerin hiç mi suçları yoktu da ada içerisinde elleri kollarını sallayarak ortalarda yüzsüzce dolaşıyorlar ve serbestler. Benim ekmek parası için hayat savaşı veren sevgili arkadaşlarım bugün elleri kelepçeli bir şekilde hapse atıldı. Sizin adanızda adalet kişilere göre değişim mi gösteriyor?” cümlelerini dile getirdi.

İddialar devam ediyor!

Ses sanatçısı Onur Akay, 21 müzisyenin tutuklanması ile ilgili iddialara devam ederken şu cümleleri dile getirdi: “Bülent Hanım, evet birinci suçlu otel müdürü ve bu sahte testleri düzenleyenler. Ancak, “21 müzisyen dostlarımın ellerine tutuşturulan” demişsiniz. Onu tutuşturan, siz de biliyorsunuz ki sizin menajeriniz Haluk Şentürk. 21 müzisyen ilk ifadesinde Şentürk’ü de suçladı. Hatta ona tazminat davası açmayı bile düşündüler. Siz tutuklu tüm müzisyenlerin ailelerinin her birine 5 bin TL yardım da bulunurken, Haluk Bey ailelere, “sahte olduğunu bilmiyordum”, “beni de şikayet ettiler” ve “onları bu yüzden savunamadım” gibi çocuk kandırırcasına açıklamalar yaptı. Sahte raporları düzenleten otel müdürü serbest, imzalayan doktor, hemşire serbest, ancak raporun verildiği müzisyenlerin tutuklanması mantıklı değil.”  Onur Akay’ın olaylarla iddiaları devam ederken, gelecek günlerde neler söyleyeceği de merak konusu olarak yer alıyor…

Onur Akay kimdir?

Bülent Ersoy kimdir?CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Songül Alpay Davasını Kim Kazanıyor

Evlilik Hakkında Her Şey 6. Bölüm 2. Fragmanı Yayında! Songül Alpay...

0
Fox Tv’nin büyük bir ilgiyle izlenen dizisi Evlilik Hakkında Her Şey, 6. yeni bölümüyle 26 ekim salı günü ekrana gelecek. Dizinin yeni bölümünde; Azra, Sergen’i...