Ana SayfaKimdirNadira Akhanova Kimdir?

İlgili Postlar

Nadira Akhanova Kimdir?

Uluslararası platformlarda önemli başarılara imza atan Nadira Akhonova Kimdir? Nadira Akhonova Kaç Yaşında? Nadira Akhonova Ne Zaman Doğdu? Nadira Akhonova Nerede Doğdu? Nadira Akhonova Aslen Nereli? Nadira Akhonova Hangi Burç? Nadira Akhonova Hakkında merak edilen herşey Kimdir makalemizde. İşte Nadira Akhonova…

Nadira Akhonova Kaç Yaşında? Nadira Akhonova Ne Zaman Doğdu? Nadira Akhonova Nerede Doğdu? Nadira Akhonova Aslen Nereli? Nadira Akhonova Hangi Burç? Nadira Akhanova Kimdir?

Nadira Akhonova, Kazakistan’ın Semey şehrinden Emmy ödüllü bir yapımcıdır. On yıldan fazla bir süredir, Kazak hikâyelerini Dünya Sinemasında seyirciyle buluşturmak için öncülük etmektedir. Nadira Akhonova’nin projeleri spor, seyahat, ekonomi olduğu kadar kültürel ve spirituel konuları da kapsıyor.

Nadira Akhonova, Hollywood California’dan Three Flames Pictures, Toronto Canada’dan Northern Banner, Kajaani Finland’dan Black Lion Pictures gibi tanınmış prodüksiyon şirketleriyle ortaklık kurdu. Is birliklerinin yani sıra Nadira Akhonova, bir yapımcı olarak HBO, Vice, Bloomberg gibi endüstri devleriyle de çalışmış bulunmaktadır.

Nadira Akhonova, Japon yönetmen Masaru Yasokawa’nın “Discommunication” adlı kısa filminde de rol alırken oyunculuk sektoründe oyuncu olarak da hızla ilerliyor. Şuanda hem yapımcılığını yaptığı hem de başrolünü üstlendiği “Utanç” filminin post prodüksiyon aşaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Yapımcılığını üstlendiği “SHAME” isimli gerilim korku tarzı filmin oyuncusu olarak da sinema izleyicisiyle buluşacak olan Nadira Akhanova, “Taht Hakkı: Abdülhamid”, “Rüya”, “Paramparça”, “Adi mutluluk” gibi dizilerde rol alan ünlü oyuncu Ceyhun Mengiroğlu ile başrolü paylaştı.

“SHAME” isimli sinema filmini Dünya çapında bir dağıtım yanında önemli festivallerde de boy göstermek istedikleri vurgusunu yapan Nadira Akhonova, korku filmlerine farklı bir bakış açısı getirdiklerini vurgularken “Korku evrensel bir duygudur ve tüm kültürlerde korkuya neden olan hikâyeler ve durumlar vardır.”diyor…

Nadira Akhanova ‘nın Yer Aldığı Projeler;

  • “Discommunication” – (Sinema)
  • Festival – (Sinema)
  • “Utanç” – (Sinema)
  • “SHAME” – (Sinema)
  • “Adi mutluluk” – (Dizi)
  • “Paramparça” – (Dizi)
  • “Rüya” – (Dizi)
  • “Taht Hakkı: Abdülhamid” – (Dizi)

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler