Magazin Haberleri » Kimdir » Kylie Minogue Kimdir?

Kylie Minogue Kimdir?

Kylie Minogue Kimdir? Kylie Minogue Nerede Doğdu? Kylie Minogue Aslen Nereli? Kylie Minogue Hangi Burç? Kylie Minogue’nin Albümleri Neler?  Kylie Minogue’nin Filmleri Hangileri? Hepsi Ve Daha Fazlası Haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler


Kylie Minogue Nerede Doğdu? Kylie Minogue Aslen Nereli? Kylie Minogue Hangi Burç?

Kylie Minogue, 28 Mayıs 1968’de Avustralya, Melbourne’da doğdu. Kylie Minogue Aslen Melbournelidir. Kylie Minogue ikizler Burcudur.

Kylie Minogue Kimdir?

İrlanda ve Galler kökenlerine sahip bir ailenin üç çoçuğunun en büyüğüdür. Kız kardeşi Dannii de şarkıcı, erkek kardeşi ise kameramandır. Kylie Minogue 11 yaşından itibaren Skyways, The Sullivans, The Henderson Kids gibi çeşitli TV dizilerinde Avustralya’da rol almıştır.

1986 yılında Avustralya’nın meşhur pembe dizisi ‘Neighbours‘da rol alarak dikkat çekmeye başladı. Kylie dizideki rolüyle dört Logie Ödülü kazanan ilk kişi olmayı başarmıştır. Dizi aynı yıl İngiltere’de de yayınlanmaya başlar ve çok yüksek izlenme oranı elde etmiştir.

Ünlü şarkıcının, sonraki şarkısı I Should Be So Lucky İngiltere ve Avusturalya’da bir numara olur. İlk albümü, İngiltere’de yılın en çok satan albümü olmayı başardı. Avrupa, Asya başta olmak üzere yedi milyon satan albümden 6 başarılı single çıkardı. ABD ve Kanada’da çok fazla satış olmasa da The Loco-Motion’un yeni versiyonu Amerika’da üç numara olmayı başarmıştır. 1988 yılında Kylie Minogue yoğun müzik kariyeri sebebiyle Neighbours adlı diziden ayrılmak zorunda kalmıştır. Kylie Minogue Londra‘lı dans müzik şirketi DeConstruction’dan yayınladığı birbirinden farklı ama başarılı iki albüm çıkardı.

2000 yılında Sydney Olimpiyatları açılışında seslendirdiği Abba klasiği, Dancing Queen adlı şarkının cover versiyonu ve On A Night Like This adlı yeni single’ı ile 2,1 milyar kişi tarafından izlenmiştir. Ardından Kylie, On A Night Like This adlı tura çıkar ve şov biletleri Avusturalya’da rekor sayılacak bir şekilde satış yapmıştır.

2005 yılında Kylie şimdiye kadar olan en pahalı turnesi Showgirl – The Greatest Hits Tour’a başlar ancak kısa bir süre sonra iptal olur çünkü Kylie’ye göğüs kanseri teşhisi konmuştur. Kylie’ye dünyanın her yerinden destek mesajları yağmaktadır Kylie 21 Mayıs 2005’te ameliyat olur ardından kemoterapiye başlar. Aralık 2005’te Showgirl tur kayıtlarından oluşturulan Over The Rainbow adlı single’ı çıkar. Tedavisi boyunca yazmış olduğu çocuk kitabı The Showgirl Princess piyasaya çıkarır.

Albümleri :

1988: Kylie

1989: Enjoy Yourself

1990: Rhythm of Love

1991: Let’s Get to It

1992: Greatest Hits

1994: Kylie Minogue

1997: Impossible Princess

2000: Light Years

2001: Fever

2003: Body Language

2004: Ultimate Kylie

2007: Showgirl Homecoming: Live

2007: X

2009: BoomBox

2010: Aphrodite

Filmleri :

1989 – The Delinquents

1994 – Street Fighter

1995 – Hayride to Hell

1996 – Misfit

1996 – Bio-Dome

2000 – Cut

2000 – ‘Sample People

2001 – Moulin Rouge


2006 – The Magic Roundab

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Deniz Kurtuluş

Deniz Kurtuluş

İlginizi Çekebilir

Safir Çevik Kimdir?

Safir Çevik Kimdir?

Bir şeyler dicem sana (Duvar) feat parçalarıyla YouTube’u sallayan müzisyen Safir Çevik Kimdir? Safir Çevik Kaç Yaşında? …

2 yorum

  1. Avatar

    Güzel bir açıklama yazmışsınız ama bir yanlışlık var, Kylie Hanım Oğlak burcu değil İkizler burcu’dur (28 Mayıs).
    Oğlak burcu ise hepimizin bildiği gibi 22 Aralık ile 21 Ocak arasındaki tarihlerdir.
    Bilgilerinize arz ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir