Ana SayfaKültür ve SanatMüzikKutlay Uyar'dan Yeni Şarkı

İlgili Postlar

Kutlay Uyar’dan Yeni Şarkı

Kutlay Uyar’dan yeni şarkı geldi. Kutlay Uyar’ın yeni şarkısı “Milkomeda”, On Air Music markasıyla yayımlandı. İşte merak edilen tüm detaylar;

“Milkomeda” Dikkat Çekti

Sonsuzluk, beklentisiz aşk ve belirsizlikle barışık olma hisleri üzerine yoğunlaşan “Milkomeda”, tarz olarak triphop, ambient, chillout’a göz kırpıyor.

Kutlay Uyar’dan Açıklamalar

Uzay temasını yoğun şekilde hissettiren şarkının çok farklı bir de özelliği var: Dünyadan uzaya gönderilen ilk uydu olan Sputnik-1’in radyo dalgaları “Milkomeda”da ritmik bir unsur olarak kullanılmış. Bunu minimal bir davul bas ritmiyle destekleyen Kutlay Uyar, nakaratta kullandığı bilim-kurguvari synthesizer tınıları ile de vermek istediği mesajı desteklemiş.

Sonsuz evrenin önemsiz bir parçası hissiyle barışık olmaya ve hatta evrenin kendi içinde olduğunu fark etmeye değinen “Milkomeda”, alışılageldik biçimlerinin aksine bir edebi eser gibi giriş, gelişme ve sonuç yaparak çok kısa sürede bitiyor.

Aranjesi, synth ve beat performansları Selçuk Can Güven’e ait olan eserin söz ve müziği yine Kutlay Uyar’a ait. “Milkomeda”yı, tüm dijital müzik servislerinden dinleyebilirsiniz.

Kutlay Uyar’dan Yeni Şarkı: Milkomeda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler