Magazin Haberleri » Yaşam » Moda » Kış Aylarına Özel Makyaj Kuralları
moda
moda

Kış Aylarına Özel Makyaj Kuralları

Makyaj severler bilirler ki kış, makyaj yapmak için en sevilen mevsimdir. 2018 kışında bizi bekleyen makyaj trendlerine bir göz atalım dedik.


Sıcaktan akan fondötenler, terden kendinden geçen eyeliner gibi sorunlar olmayacağından kış makyajı hep favori olmuştur. Peki 2018 kışında bizi beklenyen makyaj trendleri neler?

Tende ışıltılı görüntü:

Ten makyajında sizi daha genç ve canlı gösteren ışıltılı bazlar ve ışıltılı fondötenler bu sene trend olacak. Özellikle strobing tekniği ile şekillendirilmiş bir makyaj tercihi ön planda tutuluyor.

Gözler renk cümbüşü:

Bu sene gözlerde iki trend var. İlki tek renk far ile gözlerde daha minimal bir görüntü yakalamayı hedefliyor. Kıyafetinize en uygun farı seçip önce tüm göz kapağınıza sonra da aynı renk farla katlanma bölgesini belirginleştirdiğiniz ve bir rimel ile tamamladığınız göz makyajı oldukça şık ve abartısız olacaktır. Öte yandan gökkuşağı gibi çeşitli renklerden yararlanmak da oldukça yaygın bir kullanım olacak. Bu sene ışıltılı farlar oldukça önplanda. Bunun yanında lipgloss ile üzerinden geçilmiş gibi ıslak görünümlü göz kapakları da bu kış oldukça moda olacak gibi görünüyor.

Dudaklarda metalik renkler:

Her markanın neredeyse metalik renkler serisi çıkarmasından da anlaşılacağı üzere metalik renkler bu kış da oldukça sık kullanılacak. Aynı zamanda lip topper denen lipgloss gibi ama daha metalik bir görünüm elde etmenizi sağlayan likit ve mat rujlar da sezon trendlerini yakalamanıza yardımcı olacak.


 

   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Burcu Hande Kaya

Burcu Hande Kaya

İlginizi Çekebilir

Leyla Alaton Özlem Süer

Leyla Alaton, Özlem Süer tasarımlarıyla Alem Dergisi’ne konuk oldu

Türkiye’nin önde gelen iş kadınlarından bir tanesi olan Leyla Alaton, Alem Dergisi’nin son sayısındaki röportajı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir