Magazin Haberleri > Ünlüler > İşte Adnan Oktar’ın gözaltına alınan kedicikleri!

İşte Adnan Oktar’ın gözaltına alınan kedicikleri!

İşte Adnan Oktar’ın gözaltına alınan kedicikleri! Adnan Oktar’ın gözaltına alındığının haberlerinin duyulması ile birlikte, herkes ‘kedicikleri’ne ne olduğunu merak etti. Adnan Oktar’ın kediciklerine ne oldu? Adnan Oktar’ın kedicikleri de tutuklandı mı? Detaylar haberimizde…


Adnan Oktar’ın kızlarını alıkoyduğunu iddia eden Avusturyalı baba açıklama yaptı! Kayıp kızlar bulundu mu?

Adnan Oktar’ın kediciklerine ne oldu?

Kamuoyunun Adnan Hoca olarak tanıdığı, özellikle de sık sık gündeme geldiği kediciklerine ne oldu? Adnan Oktar’ın bu sabah düzenlenen dev operasyon ile gözaltına alındığının duyulması ile herkes kediciklerine ne olduğunu merak etmeye başladı. Peki Adnan Oktar’ın kediciklerinden gözaltına alınan oldu mu?

Adnan Oktar Kimdir?

Adnan Oktar’ın kedicikleri gözaltına alındı mı?

Adnan Oktar’ın sık sık yanında gördüğümüz birbirinden gösterişli, ‘kedicik’ olarak anılan kadınlardan gözaltına alınanlar oldu. O kediciklerden en çok tanınmış olan bazıları şu şekilde:

İşte Adnan Oktar’ın gözaltına alınan kedicikleri:

Esra Saraçoğlu

Adnan Oktar’ın en ünlü kediciklerinden biri olan Esra Saraçoğlu, İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Aynı üniversitede Avrupa Birliği konusunda yüksek lisans yapmıştır.

Tülay Kumaşçı

Tülay Kumaşçı, Adnan Oktar’ın en çok ismini duyduğumuz kediciklerinden biridir. Kumaşçı, İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Yasemin Kiriş

Adnan Oktar’ın en tanıdık kediciklerinden biri de Yasemin Kiriş. Yasemin Kiriş de,  İşletme ve İlahiyat Fakültesi mezunudur.

Adnan Oktar neden gözaltına alındı?

Adnan Oktar’ın gözaltına alınmasının duyulmasının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle:


Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hakkında Nil Derya

Nil Derya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir