Ana SayfaÜnlülerİşte Adnan Oktar ve ekibi hakkındaki suçlama listesi

İlgili Postlar

İşte Adnan Oktar ve ekibi hakkındaki suçlama listesi

Adnan Oktar ve ekibine düzenlenen dev operasyon kapsamında gözaltına alınanlar hakkında işlemler devam ederken, herkes Adnan Oktar ve ekibinin hangi nedenlerle suçlandığını merak ediyor. Adnan Oktar ve ekibinin oldukça kabarık olan suçlama listesinde hangi maddeler yer alıyor? İşte Adnan Oktar ve ekibi hakkındaki suçlama listesi…

Adnan Oktar’ın mal varlığı ortaya çıktı!

Adnan Oktar gözaltında

Adnan Oktar, dün sabaha karşı İstanbul merkezli olarak beş ayrı ilde gerçekleşen dev bir operasyon ile gözaltına alınmıştı. Adnan Oktar, kaçmaya çalışırken son anda yakalanmıştı. Adnan Oktar ve ekibi hakkında onlarca suçlama bulunuyor.

Son dakika: Adnan Oktar’ın yakalanma anının videosu ortaya çıktı! O anlar saniye saniye haberimizde…

Adnan Oktar ve ekibi hakkındaki suçlamalar

Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına şiddetin önlenmesine dair kanuna muhalefet.

Adnan Oktar Kimdir?

Adnan Oktar’ın gözaltına alınmasının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden şu açıklama yapıldı:

Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler