SON DAKİKA
Magazin Haberleri » Kimdir » Hasan Yalnızoğlu Kimdir?
Hasan Yalnızoğlu Kimdir?

Hasan Yalnızoğlu Kimdir?

Survivor’da tanıdığımız, spor alanında birçok başarıya imza atan oynadığı dizi ve filmler ile başarıyı yakalayan Hasan Yalnızoğlu kimdir? Detaylar haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler


Hasan Yalnızoğlu Kimdir?

Hasan Yalnızoğlu, 20 Ekim 1974 tarihinde İstanbul Üsküdar’da dünyaya geldi. Aslen Rize olan Hasan Yalnızoplu,  ilk okulu Üsküdar’da tamamladı. Ortaokul ve liseyi Pendik Kaynarca’da okudu. 6 yaşında cimnastikle başlayıp aynı zamanda çok sevdiği futbolla da ilgilendi. Sonraki yıllarda yüzme sporunda başarılar kazandı.

İstanbul Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ve Marmara Üniversitesi spor Yönetimi bölümünde eğitimi tamamlayan Hasan Yalnızoğlu 1.92 cm boyunda ve 95 Kg ağırlığındadır.

Aynı zamanda 17 yıldır manken olan Hasan Yalnızoğlu Amerikan güreşi sporcusudur. 2010′ da Amerikan Güreıp Turkish Power Wrestling’de sıkı bir eğitimden sonra Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonu olarak başarısını herkese kanıtlamıştır. 29 Ocak 2011 tarihinde Ankara’da Atatürk Spor Salonunda yaptığı unvan maçında Turkish Power Şampiyonluk Kemerini Kırkpınar Şampiyonlarından Warrior lakaplı Savaş Yıldırım’a karşı yaptığı karşılaşmadan sonra kazandı.

03 Haziran 2012 günü Bursa Atatürk Spor Salonunda Contender Barbar (Alpay Selvi) ile yapılacak olan maça; 2012 Survivor Türkiye’de yarışmasında yarışmacı olarak Dominik’de olduğu için katılamadı ve “Turkish Power Ağır Sıklet Şampiyonu” unvanının askıya alınmasına sebep oldu.

Spor kariyerinde birçok başarısı olan Yalnızoğlu, daha sonradan dans ve oyunculuk alanında da önemli başarılar elde etmiştir. Sinema filmlerinde de rol almıştır. Survivor Hasan Yalnızoğlu 2 Aralık 2007 tarihinde kendi gibi dansçı ve 3 yıl önce Müslüman olup Ayşenur adını alan Rus asıllı Tatiana Ruichiana ile evlendi.

Yer Aldığı Projeler

Rol aldığı Filmler ve diziler :
2013 – Karaoğlan
2012 – Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam
2011 – Gümüş Lale
2011 – Burası Osmanlı 1711 / Sır Kanunu
2010 – Mahpeyker: Kösem Sultan
2010 – İncir Reçeli
2009 – Kahve Bahane
2007 – Dede Korkut Hikayeleri
2007 – Korkusuzlar
2007 – Tılsım Adası
2007 – Son Osmanlı Yandım Ali
2006 – Keloğlan Kara Prense Karşı
2005 – Sen Ne Dilersen
2002 – Karaoğlan(dizi)


Hakkında Aleyna Şendur

Aleyna Şendur

İlginizi Çekebilir

Öykü Naz Altay Kimdir?

Öykü Naz Altay Kimdir?

“Kurşun” dizisinin sevilen oyuncusu Öykü Naz Altay kimdir? Öykü Naz Altay kaç yaşında? Öykü Naz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir