Ana SayfaÜnlülerHaluk Levent, İşten Çıkarılan Market Zinciri İşçileriyle Buluştu!

İlgili Postlar

Haluk Levent, İşten Çıkarılan Market Zinciri İşçileriyle Buluştu!

Samsun’da da 22 mağazası bulunan Makro Market’in Taze Gıda’ya devredilmesi sonrasında işten atılan ve kıdem tazminatları ödenmeyen yaklaşık 380 işçi, gasp edilen hakları için 100 günü aşkın süredir mücadele ediyor.

Samsun’da çalıştıkları market zincirinin başka firmaya devredilmesiyle işten çıkarılıp, iş akitlerine son verilen, tazminat haklarını da almadıkları iddiasıyla protesto eylemleri yaparak haklarını arayan çalışanlara destek veren şarkıcı Haluk Levent, gelirini bağışlayacağı konser öncesi işçilerle bir araya geldi.

Türkiye genelinde faaliyette olan market zincirinin Samsun’daki kapanan şubelerinde çalışan yaklaşık 500 kişi, kıdem tazminatlarını ve iş çıkış belgelerini alamadıklarını öne sürerek, tepki için eylemlere başladı. Başka bir firmaya devredilmesiyle 28 şubesinden 14’ünü kapatan bir market zincirinde, iş akitlerine son verilen ve eylemlerini sürdürüp haklarını arayan işçilere, şarkıcı Haluk Levent destek oldu. Levent, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, 28 Kasım 2018 tarihinde İstanbul/Moda Kayıkhane´de gerçekleştireceği konserinin gelirlerini Samsun´da işten çıkarılan işçilere dağıtılacağını duyurdu.

Haluk Levent kimdir?

Konser öncesi buluşma!

Şarkıcı Haluk Levent, sosyal medya hesabından, İstanbul’da gerçekleştireceği konserinin gelirlerini, işçilere dağıtacağını açıkladı.Haluk Levent, konser öncesi kendisini dinlemeye davet ettiği işçilerle İstanbul’da bir araya geldi. İşçi grubu, çay içip sohbet etikleri Levent’e destekleri ve ilgisinden dolayı teşekkür etti. Buluşmada Haluk Levent, işçilerden hukuk mücadeleleri hakkında bilgi de aldı. Haluk Levent, buluşmanın anısına cep telefonuyla selfie yapıp, çektiği fotoğrafı da sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Binlerce takipçi, buluşmaya ait paylaşımı da beğendi.

Haluk Levent konser gelirini işçilere bağışladı!

Haluk Levent, Samsun’da işten çıkarılan market zinciri işçileriyle buluştu. Market zincirinin başka firmaya devredilmesiyle işten çıkarılıp, iş akitlerine son verilen, tazminat haklarını da almadıkları iddiasıyla protesto eylemleri yaparak haklarını arayan işçilere Haluk Levent destek çıktı. Sanatçı İstanbul’da vereceği konser gelirini işçilere bağışlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler