teensexonline.com
Ana SayfaÜnlülerFazıl Say Fena Halde Yanılıyor!

İlgili Postlar

Fazıl Say Fena Halde Yanılıyor!

Fazıl Say fena halde yanılıyor! Ünlü piyanist Fazıl Say’ın sosyal medya hesabından paylaştığı sanat eseri fotoğrafları yüzünden takipçi sayısının azaldığını iddia etmesinin üzerine Say’ın tespitinin hatalı olduğu iddia edildi. Peki ünlü piyanistin takipçi sayısının azalmasındaki gerçek sebep ne? İşte haberimiz hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar…

Fazıl Say
Fazıl Say

Hakan Hatipoğlu, Fazıl Say’a Öyle Bir Laf Çaktı ki!

Fazıl Say fena halde yanılıyor!

Fazıl Say fena halde yanılıyor! Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın sosyal medya hesabındaki takipçi sayısının, paylaştığı sanat eserleri fotoğrafları yüzünden azaldığını iddia etmesi üzerine gazeteci Cengiz Semercioğlu köşesinde bir yazı kaleme aldı.

Ünlü piyanistin tespitinin hatalı olduğunu iddia eden Cengiz Semercioğlu, bunun sebebinin bot hesapların ayıklanmasından kaynaklı olduğunu belirtti. İşte usta gazetecinin haberimiz ile ilgili o yazısı…

Fazıl Say kimdir?

Fazıl Say’ın tespiti yanlış!

“Fazıl Say 2006’dan bu yana sosyal medyada ilk kez takipçi sayısının azaldığını açıkladı…

609 binden, 607 bine düşmüş takipçi sayısı.

Fazıl Say, “Bunun sebebi, son bir hafta içinde resim sanatının 150 baş yapıtını sayfamda paylaşmış olmam” diyor.

Ve fena halde yanılıyor.

Paylaştığın yoğun sanat eserlerinden belki sıkılıp kaçan birkaç takipçin vardır ama 2 bin kişi toplu halde göç etmez sevgili Fazıl…

Bunu tek bir nedeni var…

Instagram’ın arada sırada hesaplarda yaptığı toplu temizlik.

Sahte hesapları, bilgisayar yazılımlarıyla oluşturulan bot hesapları ayıklıyor Instagram…

Benim de 108 binden 107 bine düşmüş takipçi sayım mesela…

Biz farkında olmadan bu tür bot hesaplar sayfalarımızı takip etmeye başlıyor, Instagram da bunları temizlediğinde takipçi sayıları azalıyor.

Fazıl Say sahte takipçi satın alan biri olsa hesabında 100-200 bin gibi büyük düşüşler görürdü…

Bakınız geçmişte Twitter’da 700 bin takipçisinin 250 binini bir gecede kaybeden Nihat Doğan!

Not: Fazıl Say’ın, Hakan Hatipoğlu’na “Siz ne iş yapıyorsunuz” diye sormasına şaşırmadım.

Tanımıyordur… Tanımak zorunda da değil kaldı ki…”

Fazıl Say’ın yayınladığı isyan mesajı…

“Sosyal medyaya girdiğimiz 2006 yılından bu yana ilk kez takipçi sayımın azaldığını gördüm. Sebebi son 7-8 gün içinde resim sanatının 150 başyapıtını sayfamda paylaşmış olmam. Başka bir sebep şu anda yok, bilmediğim bir konu varsa haberdar edin. Yani bir şeyi “fazla” yapmış olduğum için. Fazla olan ise bir sanatçının sayfasında sanat eserleri, tuhaf mı bu?

2008-9-10-11-12 o yıllarda; Sosyal medyada pek çok tartışmaya girdim, hatta başıma ciddi dertler açıldı, fikirlerimi savunuyordum. Ve bazen de ölçüyü kaçırdığım oluyordu, seveni,sevmeyeni fark etmez, bu dönem böyleydi, malum, bazı kesimlerin ön yargıları değiştirmek, atomu parçalamaktan zordur, sıkı mücadeleydi tek başıma, doğru bulduğumu sonuna kadar savundum.

Şimdi dostlar; instagram’da binlerce insanı , kurumu ben de takip ediyorum, önüme her gün ilginç şeyler düştüğü de olur, bazen hayatın akışıdır, bilmediğimiz insanların hayatlarından enstantanelerdir, bu gezegende olup bitenlerdir, kimi zaman ilgimizi çeker kimi zaman çekmez. Bu bir sorun değil. Bir sapıklık yoksa, çirkinlik, faşistlik, gaddarlık yoksa, bence o sayfalarda sıkıntı yok demektir, yani takibi bırakmama sebep yoktur. Zarar gördüğümüz yerden elbetteki uzaklaşırız.Resimleri bloklar olarak yayınlayabilir daha az göze batabilirdim belki, ama tek tek yayınlayınca, hem her biri hakkında altında oluşan bilgi birikimi, çok değerli yorumlar, fikir alışverişi daha özel oluyor.Bu yüzden tek tek.

Her resim bir dünyadır. İnterneti kirletmiyoruz, tam tersi, temizliyoruz. Bunca arabesk yağmacılığı toz bulutu arasında haliyle; işimiz zor.609 bin kişi 607 bine düştü üç günde. Benim için sorun değil. Ama bu bir felsefi sorundur bu ülkede o ayrı konu. Sanatımı, ve ilgilendiğim sanatları paylaştığım için değil demek başka bir sebepten takip ederlermiş , ‘fazla resim’ onlara aykırı gelmiş; varsın öyle olsun.Resim sanatının Türkiye’de işi zormuş.Bu zorluklar tanıdık geldi”

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler