Magazin Haberleri » Kimdir » Emre Canpolat Kimdir?

Emre Canpolat Kimdir?

Kamera karşısına ilk kez Cennet Mahallesi isimli dizi ile geçen ve BKM Mutfak ekibine katılmasıyla geniş kitlelerce tanınan Emre Canpolat Kimdir? Emre Canpolat Nereli? Emre Canpolat Kaç Yaşında? Emre Canpolat Burcu? Emre Canpolat biyografisi? Emre Canpolat ile merak edilenler haberimizde…


Bugün Doğan Ünlüler


Emre Canpolat Aslen Nereli? Emre Canpolat Kaç Yaşında? Emre Canpolat Burcu?

Aslen Gaziantepli olan Emre Canpolat, 22 Eylül 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. 36 yaşında olan oyuncu Başak burcudur.

Emre Canpolat Kimdir?

Lise eğitiminden sonra Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Kamu yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Üniversite yıllarında tiyatro ile tanışmıştır ve daha sonra ise çeşitli tiyatro topluluklarından görev almıştır. 2006’da BKM Mutfak ekibine dahil olmasıyla geniş kitleler tarafından tanınmaya başladı. Kamera karşısına ilk kez 2004’te yayınlanmaya başlayan Cennet Mahallesi adlı izi ile geçti.

 

2006’da Fırtına isimli dizide rol aldı. Dizi, çocuklukları birlikte geçen Ali ve Zeynep’in aşkının Karadeniz’den İstanbul’a yolculuğunu anlatıyor. Dizinin başrollerinde ünlü oyuncular Burçin Terzioğlu, Murat Yıldırım, Zerrin Sümer ve Salih Kalyon rol aldı. Daha sonra ise Girdap isimli filmde Süleyman karakterine hayat verdi. Film, yeni ev arkadaşlarının himayesinde kalıp kendini çok farklı bir yerde bulan Umut isimli bir çocuğun hayat hikayesini anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Ozan Bilen, Fuat Saka, İbrahim İris, Emre Canpolat ve Ali Sürmeli rol aldı.

 

2008’de Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli TV programında yer almaya başladı. Program, BKM Mutfak ekibinin yazdığı skeçlerin komik bir şekilde canlandırılmasından oluşuyor. Programda birçok başarılı oyuncu yer aldı, Eser Yenenler, Oğuzhan Koç, İbrahim Büyükak, Büşra Pekin, Şahin Irmak, Emre Canpolat, Murat Eken, Bülent Emrah Parlak, Ayça Erturan da bu ekipteydi. 2012’de Göl Zamanı adlı filme Refik karakterine hayat verdi. Film, Anadolu gezisi esnasında birbirlerine aşık olan Elif ve Refik isimli iki gencin yıllara yayınlan büyük aşkını anlatıyor. Filmin başrollerinde Begüm Birgören, Emre Canpolat, Didem Balçın, Cemil Büyükdöğerli veMehmet Atay birlikte rol almışlardır

Genç oyuncu Emre Canpolat, 2015’te Filinta: Bin Yılın Şafağında isimli dizide Gazanfer karakterine hayat vermiştir. Dizi, Osmanlı döneminde yaşanan polisiye olayları konu almıştır. Dizinin başrollerinde ise Kamil Güler, Onur Tuna, Nur Fettahoğlu, Berrak Tüzünataç, Serhat Tutumluer, Mürşit Ağa Bağ, Yosi Mizrahi ve Damla Aslanalp gibi başarılı oyuncular yer aldı.


Emre Canpolat’ın Yer Aldığı Dizi ve Filmler:

 • 2015-Filinta “Bin Yılın Şafağında” – Gazanfer
 • 2014-Kim 201
 • 2012-Göl Zamanı- Refik
 • 2010-Çok Filim Hareketler Bunlar
 • 2009-Neşeli Hayat – Emre
 • 2008-Çok Güzel Hareketler Bunlar
 • 2008-Girdap – Süleyman
 • 2006-Yanılgılar – Can
 • 2006-Taşa Yazılan Aşk- Berat Yılmaz
 • 2006-Fırtına
 • 2006-Bir Demet Tiyatro
 • 2004-Türkü Filmi
 • 2004-Cennet Mahallesi- Tankut
   Bizi Google News'den takip edin

Hakkında Rezzan Ferger

Rezzan Ferger

İlginizi Çekebilir

Yusuf Arat Kimdir?

Yusuf Arat Kimdir?

“Sen Çal Kapımı” dizisinin sevilen oyuncusu Yusuf Arat kimdir? Yusuf Arat kaç yaşında? Yusuf Arat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir