Ana SayfaÜnlülerBurcu Biricik'ten TODEV Çağrısı

İlgili Postlar

Burcu Biricik’ten TODEV Çağrısı

Kanal D’de ekrana gelen Camdaki Kız ve Netflix’te yayınlanan “Fatma” dizilerindeki performansıyla adından söz ettiren Burcu Biricik’ten TODEV çağrısı. İşte detaylar;

Burcu Biricik: “Kadına Şiddetin Hiçbir Türlüsü Kabul Edilemez”

Magazin gündeminde bomba etkisi yaratan oyuncu Ozan Güven’in sevgilisi editör Deniz Bulut’u darp ettiği yönündeki iddiaların yöneltildiği  Burcu Biricik, “Ben sadece bir yazı gördüm, olayı net olarak bilmiyorum, o yüzden hiçbir şey diyemem. Ancak kadına şiddetin hiçbir türlüsü kabul edilemez. Çok üzgünüm böyle bir şey yaşandığı için. Tekrar söylüyorum; bu olayın ne kadar gerçek olduğunu bilmeden konuşuyorum. Bir yandan da ‘kadın olarak hiçbir şiddet kabul edilemez’ demek istiyorum. Maalesef bir sürü kadınımız şiddete maruz kalıyor” dedi.

“Benim de Geçmişimde Yaşadığım Maalesef Cinsel Tacizler Var”

Burcu Biricik, Gazetecilerin “Sizin başınıza böyle bir şiddet olayı geldi mi?” sorusunu yöneltmeleri üzerine ifadelerine şöyle devam etti; “Gelmedi ama hepimiz bir şekilde tacize uğruyoruz; sözlü olsun, tensel ve temassal olsun. Benim de geçmişimde yaşadığım maalesef cinsel tacizler var. O an sesini çıkarabiliyorsun ya da çıkaramıyorsun maalesef. Her kadına sorun, başına gelmeyen yoktur; dolmuşta, metrobüste gelmiştir. Bu normalleştirilemeyen bir gerçek. Biz kimseyi taciz etmiyor ve şiddet göstermiyorsak, kimse de bize göstermeyecek. Bu çok korkunç bir zihniyet…..”

Burcu Biricik’ten TODEV Çağrısı

Mayıs‘ta 31 yaşına girecek Burcu Biricik, doğum gününde hediye yerine bağış istedi. Biricik, takipçilerinden Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı’na (TODEV) yardım çağrısı yaptı. Instagram’dan paylaşım yapan Biricik, “Canlarım eşim dostlarım sevenlerim sevmeyenlerim. Malum doğum günüm geliyor belki içinizden bir hediye almak gerekirse diye bunu da şöyle şuraya bırakıyorum. Rol gereği olsa da kısa bir zaman için otizmli bir annenin ne zorluklar yaşadığını ne çaresiz durumlara düştüğünü gördüm, yaşadım ve hissettim. Küçük büyük fark etmez benim için en güzel hediye bu olacaktır. Şimdiden teşekkürler” ifadelerini kullandı.

Burcu Biricik kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler